Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar tik pusė darbo dienos praėjo, o tu jau sunkiai tramdai žiovulį? Ne taip jau retai pasitaikanti situacija. Bet tu gali viską pakeisti!

REKLAMA

Jei turi supermoters gebėjimų sėdėti visą dieną prie savo kompiuterio ir vieną po kito dėlioti pliusiukus prie atliktų darbų sąrašo – tau galima tik paploti. Bet daugumai tavo kolegių virstelėjusios biuro durys, netikėtai suskambėjęs mobilusis telefonas ar net kolegos nuo gretimo stalo kostelėjimas išprovokuoja minčių nuplaukimą tolyn nuo darbo reikalų. Jei ir tu – ne išimtis, pats metas pasimokyti keleto naudingų, darbingumą skatinančių įgūdžių!

REKLAMA
REKLAMA

1.    Klausykis geros muzikos. Tai – dar viena galimybė malonumą suderinti su nauda. Mokslininkai įrodė, kad pakilios muzikos besiklausantys darbuotojai dirba našiau, gera, muzika į antrą planą nustumia visus negatyvius stimulus. O puiki nuotaika neatskiriamai susijusi su inovatyviais sprendimais. Taigi jei jau keletą valandų rymai ties viena problema ir nematai išeities – gal būtų pats metas pasiklausyti užvedančios muzikos?

2.    Čiupk pieštuką! Piešimas gerina atmintį. Tai taip pat įrodyta. Be to, net ir retkarčiais šiek tiek papaišydama, pvz., kai kalbi telefonu ar laukdama kol kompiuteris užsikraus, apsiginsi nuo snaudulio dienos metu. Taigi vos pajutusi, kad ėmei nuobodžiauti ir negali susikoncentruoti – surenk improvizuotą piešimo sesiją, kaip mat pasijusi žvaliau!

3.    Pamankštink raumenis. Refleksas sugniaužti kumščius ar sukąsti dantis išgirdus prastas naujienas gali sustiprinti tavo pasitikėjimą savimi, leidžia pasiruošti problemos sprendimui ir sukaupti jėgas būtiniausiems veiksmams! Mokslininkai įrodė, kad būtent fizinis krūvis, nedidelė įtampa raumenims padeda susikoncentruoti. Be abejo, tai pravers ir kasdieniame darbe: lengva mankšta taps ne tik poilsiu, bet ir sėkminga naujos užduoties atlikimo pradžia!

REKLAMA
REKLAMA

4.    Pasiklausyk gandų. Taip, liežuvauti – labai negražu. Bet vis dėlto gaudytis situacijoje būtina. Be to, ne kas kitas, o gandai stiprina biuro darbuotojų tarpusavio ryšius ir... efektyviai veikia darbo procesą. Tai sugalvojo ne šmaikštuolės biuro pleputės, o kvalifikuoti britų mokslininkai. Todėl jei nugirdai, kad kažkas dalinasi įdomiomis naujienomis – pasiklausyk, išreikšk savo nuomonę. Tik venk nemalonių gandų ir apkalbų – verčiau domėkis naujienomis ir būk pirmoji, kuri paskleidžia biure geras žinias. Kad ir apie tai, jog naujas švarkas viršininką paverčia tiesiog žurnalo viršelio vertu dendžiu!

5.    Meditacija? Kodėl gi ne! Žmonės, kurie kasdien praktikuoja meditaciją, lengviau susikaupia darbe ir kur kas ramiau reaguoja į stresines situacijas nei nervingieji, atsipalaiduoti nemokantys jų kolegos. Meditacija išugdo gebėjimą atsiriboti nuo dėmesį blaškančių išorės dirgiklių. 15 minučių tylaus pasėdėjimo susikoncentravus į savo pojūčius ir ramų kvėpavimą – ir tavo darbas eisis taip, kad net dūmai rūks!

REKLAMA
REKLAMA

6.    Nerk į internetą. Nagi, pirmyn, žvilgtelėk į tą vaizdo klipą su mielu šunyčiu, kurį atsiuntė bičiulė. Tai ne atitrauks tave nuo svarbių reikalų, o pagerins tavo koncentraciją. Trumpos pertraukėlės padeda išvengti snaudulio ir apatijos. Nors darbdaviai kaip įmanydami stengiasi uždrausti interneto malonumus darbo metu, mokslininkai teigia, esą keletą kartų per dieną, pertraukėlių metu, panaršius internete savo malonumui dėmesio koncentracija išauga net 12 procentų. Ši koncentracija ima mažėti praėjus maždaug valandai po tokios pertraukėlės – taigi tada ir vėl ateina metas pasitikrinti asmeninį elektroninį paštą ar žvilgtelėti, ką ant tavo sienos Facebooke parašė bičiulis.

7.    Ištiesk kojas. Nagi, atsistok! Mokslininkai teigia, kad keletas valandų neaktyvios veiklos prie kompiuterio ekrano kelia grėsmę tavo sveikatai, ypač širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai! Net jei ir reguliariai mankštiniesi, vis dar svarbu reguliariai trumpam pasivaikščioti, atsistoti, ištempti raumenis. Įpratusi kalbėti telefonu atsistojusi ar kas valandą su kokiais nors reikalais apsilankyti kitame aukšte esančiame kabinete būsi sveikesnė ir dirbti seksis geriau.

REKLAMA
REKLAMA

8.    Turėk talismaną. Nerimauji prieš pokalbį su viršininku? Laukia įtemptos verslo derybos? Turėk savo talismaną! Pasak psichologų, net jei pats daiktas ir neskleidžia jokių stebuklingų galių, tikėjimas, kad jis neša sėkmę, padės tau jaustis tvirtesnei ir labiau pasitikėti savimi.

L.Mureikaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų