Priežasčių būna įvairių: vaikai, ligos, nesveiki tvarkaraščiai ir kita. Kartais kai kurie partneriai labai gerai tinka vieni kitiems, tad jiems mažai rūpi tai, kad jie retai užsiima seksu, tačiau dažniausiai abu partneriai trokšta, kad seksas vyktų dažniau, bet jų santykiai pakliūna į fazę, kuomet seksas paprasčiausiai neįvyksta....
2. Erekcijos sutrikimai
52% vyrų, sulaukusių 40 metų susiduria su erekcijos problemomis. Nereikia ryti Viagros! Yra daugybė kitų būtų erekcijai „pataisyti“, pavyzdžiui: sveikai maitintis, nepadauginti alkoholio, mesti rūkyti, pasiteirauti gydytojo dėl vaistų, galinčių pakenkti erekcijai.
Vidutinio amžiaus vyrai dažniausiai pakliūna į darbų ir streso pinkles, kuomet gali pasireikšti cukraligė, kuri taip pat turi įtakos erekcijos funkcijai. Galų gale, vyrai turėtų suprasti, kad laikui bėgant jiems reikės vis daugiau tiesioginės (fizinės) stimuliacijos erekcijai pasiekti. Jaunystėje pakanka tik minčių!
3. Menopauzė
Virš 60% skyrybų procesų pradeda moterys, kenčiančios nuo menopauzės, kuomet nukrenta jų libido lygis. Menopauzė – tai savotiškas atvirkštinis brendimas, hormonų pragaras... Moterų psichika tampa ypač pažeidžiama, jos priauga svorio ir t.t.
Jų organizmuose įvyksta tūkstančiai pokyčių. Dauguma moterų, deja, propaguoja nesveiką gyvenimo būdą, tad jų libido ir gebėjimas susijaudinti ženkliai sumažėja. Namisėdos visai nesportuoja, rūko, vartoja alkoholį, vaistus, valgo riebų maistą – visa tai turi labai neigiamos įtakos lytiniam gyvenimui!
4. Grožio netekimas
43% susituokusių porelių teigia, kad jų mylimoji(-asis) nebėra toks/tokia patraukli kaip kadaise. Trumpai sakant, žmonės paleidžia vadeles: priauga svorio, liaujasi savimi rūpintis, jų gyvenimo stilius tampa „nesveikas“.
Santykiuose labai didelę įtaką turi JŪSŲ rūpinimasis pačiu savimi, savo sveikata! Nemyli savęs pats, nemylės tavęs ir kitas! Visada verta rūpintis savimi, kadangi tai suteiks naudos ir Jums ir jūsų lytiniam, šeimyniniam ir socialiniams gyvenimui.
5. Seksualiniai skirtumai
Vyrai yra daugiau nei 5 kartus (45% prieš 80%) dažniau nei moterys linkę bent kartą į dieną galvot apie seksą. Raktinis komponentas seksualiniam nepasitenkinime – erotinis neatitikimas, kuomet vienam partneriui patinka kitam partneriui nepriimtini dalykai. Kalbėdamas apie „nepriimtinus dalykus“ turiu omenyje, pavyzdžiui: technika, paros laikas ir daugybė kitų faktorių, tokių kaip sekso dažnumas.
Skirtingi troškimai veda prie kaltinimų, atstūmimo, nutolimo, pykčių, nepagarbaus elgesio, nepagrįstų lūkesčių... Sąrašas be galo. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad vyrai ir moterys turi biologinius, nuo prigimties skirtingus, kodus, tad idealiai atitikti, tikti, patikti vienas kitam žmonės negali.
6. Nepagarba
16% susituokusių žmonių veda „juodą buhalteriją“, t.y. turi meilužių. Tai galima vadinti nepagarba šeimai, vedančia į pasitikėjimo praradimą bei intymumo žlugdymą. Yra nuomonių, kurios teigia, kad romanai ir meilužės teigiamai veikia lytinius santykius šeimoje.
Anot šios teorijos propaguotojų, seksas su kitomis moterimis/vyrais neslepiant to nuo savo antrosios pusės teigiamai veikia seksą su sutuoktiniu(-ne). Yra žmonių, šitaip besielgiančių jau 35 metus ir teigiančių kad seksas su nauju partneriu išjudina Jūsų seksualinę energiją. Jeigu pavydas ir iššūkis – ne problema, tuomet ir jūsų pagrindinė partnerė tampa patrauklesnė.
Aš, savo ruožtu, visiškai nepalaikau tokios teorijos. Santykiai už santuokos “sienos" ribų visiškai prieštarauja žmogiškumui ir įvyksta tik tuomet, kai vienas iš sutuoktinių renkasi lengvesnį kelią bei atsisako investuoti savo laiką, nervus bei kantrybę santykiams palaikyti...
7. Tėvystė
30% moterų sako, kad nejaučia jokio seksualinio malonumo pirmus metus po gimdymo. Dauguma pagimdžiusių moterų kenčia nuo išsekimo ir streso. Tik kai kurios poros pilnai įvertina vaiko atsiradimo pasekmes. Vaiko gimimas veda į visišką grafikų, ritmų, intymumo ir užsiėmimų transformaciją. Jauniems tėčiams tai tampa tikru pragaru. Dažnai tenka klausytis mamų pasakojimų apie neįtikėtiną išsekimą bei visišką vyrų apatiją...
8. Nėštumas
Moterų seksualinis potraukis krenta maždaug 40% trečio semestro metu... Nėštumas turi dvejopos įtakos lytiniams santykiams. Visų pirma, į vyksta vizualiniai moters kūno pokyčiai, į kuriuos vyrai kartais negali atsakyti lytiniu susijaudinimu. Antra – moters organizme įvyksta hormoniniai pokyčiai, kas gali visiškai pakeisti jos seksualinį atsaką. Daugeliui jaunų porų nėštumas sukelia tam tikrų problemų ir vyrams kartais sunku suprasti, kodėl moterys nebereaguoja į juos kaip anksčiau.
9. Apatija
Moterys dažniau nei vyrai savo santuokai apibūdinti naudoja žodį „nuobodi“, o ne „jaudinanti“. Santykiai lieka įdomiais, kuomet kiekvienas, pabrėžiu, kiekvienas iš partnerių išsaugo savo identitetą, t.y. užsiima savo mėgstama veikla ir panašiai. Neverta absoliučiai susilieti! Švęskite savo skirtumus ir pakvieskite į savo šventę seksą. Santuoka – tai saugus būdas įgyvendinti visas savo pašėlusias fantazijas.
Jums net nereikia apie jas kalbėtis, nes viskas gali įvykti savaime, proceso metu... Apatiją, nuobodumą ir depresiją kartais labai sunku atskirti. Atminkite vieną – moteris ištekėjo už jūsų tokio, koks jūs buvote, kokį ji jus įsimylėjo ir jeigu jūs po santuokos kardinaliai pasikeisite, nelaukite nieko gero.
10. „Nėra laiko“
80% susituokusių žmonių pagrindžia sekso nebuvimą santykiuose per dideliu užimtumu. Ir kas galėjo pagalvoti, kad kada nors Jūs pasieksite tašką, kuomet būsite per daug užsikrovęs darbais ir negalėsite dėl to užsiimti seksu. Vyrams reikėtų mažiau koncentruotis į sėkmę, karjerą ir tai, kiek valandų jiems teks dirbti, kad uždirbtų pinigų naujam automobiliui įsigyti...
Visą dieną besiginčydami su derybininkais ir važinėdami darbo reikalais po visą šalį vakare Jūs norėsite tik stiklinės viskio, sočios vakarienės ir miego. 60 valandų darbo savaitė suvalgys jūsų lytinį gyvenimą!