Lapkričio 12 dieną Christie's aukcione už orientacinę 16 milijonų dolerių kainą žadama parduoti paveikslą, kuriame pavaizduotas praėjusio amžiaus 50-ųjų lenktyninis „Mercedes-Benz W 196 R“ bolidas. Šio keturių metrų aukščio šilkografijos darbo autorius – žinomas amerikiečių pop-art stiliaus dailininkas Andy Warhol.

Andy Warhol - dailininkas, filmų kūrėjas, leidėjas ir pop art meno judėjimo asmenybė. Dar 1960 m. jis pradėjo kurti šilkografijos kūrinius, juose vaizduodamas populiarius amerikietiškus masinio naudojimo produktus, tokius kaip Coca-Cola ar sriubos skardinėse. 1963 m. Niujorke jis įkūrė savo studiją, kur kūrė savo šilkografinius darbus. Ši studija greitai tapo žymių žmonių susibūrimo vieta, čia lankydavosi Mick Jagger, Lou Reed, David Bowie ir Truman Capote. Pop-art stiliaus guru buvo dar ir patyręs filmų kūrėjas. Tarp 1963 ir 1968 m. jis sukūrė daugiau nei 60 filmų.

Na o mus šiuo atveju svarbesnės yra A. Warhol sąsajos su automobiliais. Dar 1979 metais „BMW“ užsakymu jis dailino „BMW M1“, kuris tapo vienu ryškiausių iš „BMW Art Cars“ serijos automobilių, na o naujausių laikų dailės istorijai yra svarbus jo paveikslų ciklas „Cars“. „Cars“ – paskutinis šio meistro darbų ciklas, prie kurio menininkas dirbo iki pat savo mirties 1987 metais. „Cars“ ciklą A. Warhol pradėjo 1986 metais, kai pristatė savo darbą „Žuvėdros sparnas“, kur buvo vaizduojamas „Mercedes-Benz 300 SL“. Pamatę šį paveikslą vokiečių kompanijos atstovai paprašė dailininko sukurti visą seriją tokio tipo paveikslų. Visa ši nebaigta kolekcija puikavosi „Mercedes-Benz“ muziejuje, tačiau dabar vokiečiai kažkodėl nusprendė aukcione parduoti vieną iš šios kolekcijos paveikslų.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų