REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį, balandžio 17 d. viename iš sostinės prekybos centrų įvyko realius pojūčius suteikiančio lenktynių simuliatoriaus pristatymas. Tikru technologijų stebuklu įvardinamas įrenginys dar prieš pusę metų buvo užsakytas JAV, kur tokius įrenginius gamina kone vienintelė gamykla pasaulyje. Skelbiama, kad kartu su gabenimo išlaidomis prekybos tinklui „Technorama“ simuliatorius kainavo daugiau nei 300 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Simuliatorius turi visus tikro sportinio automobilio atributus, tokius kaip stovėjimo stabdis, sankaba, pavarų perjungimo svirtis, o priekinį ir šoninius langus atstoja trys monitoriai. Lenktynių simuliatorių valdo du integruoti kompiuteriai. Vienas jų atsakingas už žaidimą, o kitas – vairuotojo patiriamas perkrovas imituojančios hidraulikos valdymą.

REKLAMA

Žaidimas, kuriuo dėl realistiško fizikos neatsitiktinai buvo pasirinktas „Live For Speed“, simuliatoriui perduoda duomenis apie trasą, automobilį, jo galią, o kitas kompiuteris tą informaciją apdoroja. Būtent tokių informacijos mainų pagrindu simuliatorius juda trasoje, imituodamas automobilio padėtį, įskaitant tokius veiksmus kaip 180 laipsnių apsisukimas, šoninis slydimas, atkartoja trasos nelygumus.

REKLAMA
REKLAMA

Greičiausias simuliatoriaus pristatymo metu buvo jaunasis ralio talentas Dominykas Butvilas. Kaip po bandomojo važiavimo kalbėjo lenktynininkas, patirtos perkrovos buvo netikėtai didelės. Anot jo, simuliatorius taip kratė, kad sunku buvo susikaupti ir matyti, kur važiuoji.

„Labai patiko aiškiai juntamas pagreitis įsibėgėjant. Vos paspaudi greičio pedalą, tave atlošia atgal. Tuo šis simuliatorius tikrai primena tikrą automobilį“, − komentavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Technoramos“ rinkodaros vadovas Morkus Matkevičius pabrėžia, kad simuliatorių savo mieste galės išbandyti ne tik vilniečiai ir svečiai. „Pavasarį ir vasarą simuliatorius keliaus po Lietuvą ir lenktynių jaudulį atneš į Kauną ir Klaipėdą. Visuose trijuose miestuose bus organizuojamas simuliatoriaus turnyras, kurio nugalėtojas varžysis liepos mėnesį organizuojamose 1000 km lenktynėse“, − taip artimiausius planus pristatė jis.

REKLAMA

Kaip Balsas.lt patikino prekybos tinklo atstovai, turnyro nugalėtojui suteikiama galimybė dalyvauti 1000 km tikrai ne „blefas“. Tam netgi įvestas reikalavimas, jog dalyviai turėtų mažiausiai dvejų metų B kategorijos stažą. Norintys dalyvauti turnyre netrukus galės registruotis internete arba stoti į „gyvą eilę“, kuomet simuliatorius atvyks į jų miestą.

REKLAMA

Jaunesniems nei 18 metų automobilių sporto entuziastams išbandyti naująjį simuliatorių taip pat nėra uždrausta. Jie tiesiog neturės progos kovoti dėl vietos „Technoramos“ komandoje 1000 km lenktynėse. Prekybos tinklo atstovai taip pat akcentavo, kad nors po turnyro prieiga prie simuliatoriaus bus ribojama, ji nebus apmokestinta. Tiesa, norintiems patirti hidraulinių mechanizmų atkartojama perkrovas gali tekti įsigyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norime pademonstruoti, kad šiuolaikiniai prietaisai yra ne tik ta ant lentynų stovinti buities įranga. Simuliatorius taps prekybos tinklą reprezentuojančiu įrenginiu, kuriuo mes tarsi pademonstruosime savo klientams savo požiūrį į šiuolaikines technologijas“, − kalbėjo „Technoramos“ viešųjų ryšių atstovė Janina Sabaitė-Melinkovienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų