REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Automobilio taupumas – rimtas koziris konkurencinėje kovoje. Automobilių gamintojai savo reklamose nuolat stengiasi priminti, kad būtent jų automobiliai yra vieni taupiausių, draugiškiausių aplinkai ir t.t. Tačiau už savo žodžius reikia atsakyti. Bent jau Jungtinėse Amerikos Valstijose.

REKLAMA
REKLAMA

Už Atlanto kilo šioks toks automobilinis skandalas, kai JAV Aplinkos apsaugos agentūra išsiaiškino, kad daugumos šalyje pardavinėjamų „Hyundai“ ir „Kia“ automobilių deklaruojamos kuro sąnaudos yra gerokai sumažintos. Pasirodo, kad „Hyundai Elantra„, „Genesis“, „Azera“, „Accent“ ir „Veloster„, o taip pat „Kia Sportage“, „Optima“, „Rio“ ir „Sorento" automobiliai kurą „geria“ gerokai godžiau, nei deklaruoja gamintojai. Štai kompaktiškiems „Hyundai“ vietoje delkaruojamų 5,9 l. šimtui kilometrų kelio reikėjo 6,1-6,4 litro benzino. Na o didesnių modelių paklaida siekė net 1,7 litro.

Kadangi JAV Aplinkos apsaugos agentūra yra valstybinė institucija kurios nuomonei už Atlanto prieštarauti neįprasta, „Hyundai“ ir „Kia“ nusprendė kompensuoti lūkesčių ir realybės neatitikimą. Tiesiog gamintojai daugiau nei 900 tūkst. automobilininkų, kurie mašinas pirko per pastaruosius du metus, kompensuos pereikvotą kurą. Tam reikės tik apsilankyti kompanijos atstovybėje, kur pardavėjai patikrins automobilio ridą. Beje, korėjiečiai tikina, kad toks realių ir deklaruojamų kuro sąnaudų neatitikimas gavosi dėl skirtingos automobilių apetito matavimo metodikos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų