Ko tik tame internete nenutinka. Šiandien papasakosime dvi istorijas - apie aštuoniolikmečių porelę, pažadėjusią prarasti nekaltybę stebint tinklažmogiams, ir apie save parduodančią nuotaką.
Didžioji apgavystė
1998 metų vasarą pasaulio naujienų agentūros išplatino pranešimą, kad Jungtinių Valstijų aštuoniolikmečių pora Diane ir Mikas (Diana ir Maikas) praras nekaltybę, transliuojant tai per interentą.
Tai turėjo įvykti rugpjūčio 4 d. 21 val. vietos laiku (rugpjūčio 5 d. 3 val. ryto Lietuvos laiku).
Pasak poros advokato Marko Vegos, mintis pirmą kartą mylėtis stebint milžiniškai interneto auditorijai kilo Diane, kuri taip siekė įrodyti, kad žodžio ir veiksmų laisvė yra absoliuti kategorija.
M. Vega aiškino, jog Diane ir Mikas norėtų, kad viskas įvyktų "kiek įmanoma intymiau ir nekalčiau. Pakanka vienos kameros, kad visi pasaulinio tinklo vartotojai taptų jūsų svečiais".
M. Vega teigė, kad akcija nesiekiama uždirbti pinigų, o puslapio atidarymą finansavo žodžio laisvės gynėjai, kurių jis nenurodė.
Interneto tinklapiuose pasirodžiusios apklausos rezultatai rodė, kad šiam jaunuolių žingsniui pritaria 61 proc. respondentų, o 38 proc. pasisako prieš poros sprendimą viešai atskleisti savo intymaus gyvenimo paslaptis.
Colinas Derhamas (Kolinas Derhemas) jaunuoliui patarė: "Sėkmės, Mikai... tai tavo pirmasis kartas, aš pats rimtai nuogąstaučiau. Tu juk gali visam gyvenimui susikompromituoti kaip nevykėlis, tačiau, kita vertus, tau viskas gali ir kuo puikiausiai pavykti. Jei reikėtų tokį subtilų sprendimą priimti man pačiam, tai aš veikiau pasikliaučiau viagra".
Nenuostabu, kad greitai ši žinia sulaukė milžiniško atgarsio - vieni trynė rankas iš džiaugsmo ir ruošėsi žiūrėti transliaciją, kiti jaunuolius gyrė už drąsą, treti tai vadino pasityčiojimu, o dar kiti paprasčiausiu siekiu pasipelnyti.
Dar daugiau, skeptikams iškilo abejonių. Jie pradėjo įtarinėti -abu 18 metų jaunuoliai panašesni į puikius aktorius, o ne į nekaltus drovuolius.
Šias abejones dar labiau sustiprino liepos mėnesį Amerikos Sietle įsikūrusi "Internet Entertainment Group" (IEG) kompanija, įsipareigojusi pateikti įrangą dviejų 18-mečių nekaltybės praradimo transliacijai internetu, pareiškusi, kad visas įvykis tėra apgaulė, kuria norėta praturtėti ir apkvailinti milijonus žmonių.
IEG prezidentas pranešė, kad nekaltų 18-mečių porelė rengėsi atlikti AIDS tyrimus, išsirinkti apsisaugojimo priemones bei surinkti iš žiūrovų 5 dolerių "amžiaus patikrinimo mokestį". Po to porelė esą ruošėsi paskelbti, kad jie "dar nėra pasirengę pasimylėjimui", tvirtino jis.
Jaunuolių poros advokatas neatsakė į telefono skambučius, tačiau laiške, taip pat paskelbtame ir IEG interneto svetainėje, tvirtino, kad kaltinimai yra neteisingi ir šmeižikiški.
Tačiau jau po kelių dienų paaiškėjo tikroji tiesa. Mikas ir Diane pasirodė nesą nei Mikas ir Diane, nei aštuoniolikmečiai, nei nekalti.
Jie surengė spaudos konferenciją prezervatyvų parduotuvėje ir prisipažino krūvai įpykusių žurnalistų.
Mikas pasirodė esąs 23 metų Ty Tailoras (Tai Teiloras), bedarbis aktorius iš Alabamos. Diane neatskleidė savo amžiaus, pareiškusi, kad "tai Holivudas", tačiau prisistatė kaip Michelle Parma (Mišele Parma) iš Teksaso.
Pasak T. Tailoro, jų akcija turėjo tapti "moraline pamoka". M. Parma pridūrė, kad jeigu ji būtų įvykusi, ja būtų siekiama propaguoti saugų seksą ir susilaikymą.
Abu jaunuoliai sakė, kad tikisi, jog šis įvykis taps "didžiuoju persilaužimu" jų gyvenime.
Neseniai atvykusiam į Holivudą T. Tailorui iki šiol nepavyko gauti jokio rimtesnio darbo. M. Parmai sekėsi šiek tiek geriau - ji trumpai pasirodė MTV šou "Road Rules". Tiesa, kaip prisipažino pati Michelle, ji dažniau dirbo padavėja nei aktore.
Žurnalistai nepatikliai klausė raudonplaukės M. Parmos, kuri aiškino, kad įvairiausiais skelbimais bandoma įkalti jaunuoliams į galvas "daryk tai, nedaryt to, naudok prezervatyvus", tačiau jie neveiksmingi, nes pro vieną ausį įeina, pro kitą išeina. O planuota transliacija internete būtų atkreipusi jų dėmesį.
"Mūsų pirmasis kartas" pavadintos transliacijos sumanytojas buvo Kenas Tiptonas, kuris reklamavo savo projektą Oscaro Wellso (Oskaro Velso) pseudonimu. Per spaudos konferenciją jis neatrodė esąs sutrikęs, anaiptol, sėdėdamas prie sienos, jis kaip niekur nieko demonstravo visokių formų, spalvų ir dydžių prezervatyvus.
"Tai buvo interneto muilo opera, sakė K. Tiptonas. Nepaisant piktų žurnalistų, vadinusių jį sukčiumi ir apgaviku, K. Tiptonas neprisipažino ką nors apgavęs.
Internetinės nuotakos istorija
Beje, savo gyvenimo partnerį galima bandyti susirasti ir tuščiai neleidžiant laiko pokalbių svetainėse ar mąstant, kaip patraukliau užpildyti anketą. Britų verslininkė Kate Hammond, kelis kartus save išstačiusi interneto aukcionuose kaip žmoną, pagaliau pasiekė savo - 2002 metų sausį buvo sėkmingai parduota "QXL.com" (www.qxl.com) svetainėje už 251 000 svarų sterlingų.
Ankstesnis bandymas save parduoti "QXL.com" aukcione verslininkę buvo nuvylęs, nes dauguma pasiūlymų buvo fiktyvūs. "Nėrė į krūmus" ir tada aukcioną laimėjęs už būsimą nuotaką 10 mlrd. svarų pasiūlęs kažkoks "sh0rt1e".
Sėkmingajam bandymui Hammond rimtai ruošėsi - ji pareikalavo, kad visi statymai naujajame aukcione būtų patvirtinti elektroniniu paštu, o pretendentai prisistatinėtų tikrais vardais. "QXL.com" duomenimis, Hammond aukciono tinklapį iš viso aplankė 38 tūkstančiai internautų, tačiau varžėsi tik du.
Žmoną įsigijo kažkoks Benas Webbas, už Hammond ranką pasiūlęs 251 000 svarų - vos tūkstančiu daugiau nei pradinė kaina.
Nupirktoji verslininkė pareiškė norinti netrukus susitikti su savo aukciono laimėtoju, kad galutinai apsispręstų dėl santuokos. Deja, to jai padaryti nepavyko, nes ji taip su savo būsimu vyru ir nesusiekė. 2002 metų vasario mėnesį ji išplatino pareiškimą, kuriame teigia labai nusivylusi, kai paaiškėjo, jog statymai aukcione nebuvo tikri. "Aš mielai būčiau ištekėjusi už kiekvieno, kuris būtų atėjęs su pinigais", - sakė ji.
Verslininkė tvirtina pernelyg nesisielojanti dėl nepavykusio eksperimento ištekėti internete - ji dabar esanti labai užsiėmusi darbais ir net nežinanti, ar būtų turėjusi laiko savo vyrui.
Pagal “Reuters”, BNS ir užsienio spaudą parengė Virginijus Savukynas ([email protected])
Virtualios tikrovės: Ar žinote, ką veikia į kompiuterio ekraną įsikniaubę jūsų darbuotojai? (http://www.omni.lt/index.php?i$9359_16009$z_247569)
Virtualios tikrovės: Kas gali slypėti už gražios blondinės? (http://www.omni.lt/?i$9359_16009$z_247136)
Virtualios tikrovės: Ar gerai internetinis flirtas? (http://www.omni.lt/index.php?i$9359_16009$z_246829)