• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokuratūra turės spręsti, ar inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl vilnietės Dainos Makaravičienės mirties. Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismas atmetė mirusiosios tėvų ir jos gyvenimo draugo Tomo Kovėros apeliacinius skundus.

REKLAMA
REKLAMA

28 metų T.Kovėra šiemet balandžio 10 dieną Vilniaus 1-osios apylinkės teismo nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl savo draugės lengvo kūno sužalojimo ir nerūpestingą šaunamojo ginklo laikymo.

REKLAMA

Kadangi anksčiau neteistas, administracine bauda nebaustas ir dirbantis vyriškis visiškai pripažino savo kaltę ir gailėjosi dėl padarytų nusikaltimų, teismas paskirtos 1 metų laisvės atėmimo bausmės vykdymą atidėjo tam pačiam laikotarpiui.

Vyriškio namuose Botanikos instituto bendrabutyje Žaliųjų ežerų gatvėje Vilniuje 2001-ųjų metų spalio 1-osios paryčiais nusižudė jo draugė 32 metų Daina Makaravičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad moteris nusižudė T.Kovėros iš Kėdainių rajono į namus Vilniuje atsivežtu karabinu. Bendrabučio kambaryje nebuvo įrengtas seifas, kuriame, kaip reikalauja įstatymai, turi būti saugiai laikomi ginklai.

Bylos duomenimis, konflikto metu T.Kovėra sudavė 7 smūgius D.Makaravičienei į galvą. Konflikto įkarščio metu moteris paėmė draugo ginklą ir nusižudė paleisdama sau šūvį į galvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu D.Makaravičienės tėvai netiki, kad dukra galėjo pakelti prieš save ranką. Teismo nuosprendį jie apskundė Vilniaus apygardos teismui. Mirusios tėvai Duknauskai prašė skirti papildomas ekspertizes, kad būtų galima tiksliai nustatyti mirties priežastį. Tėvai neabejoja, kad jų dukra buvo nužudyta.

Teismas prašymą atmetė motyvuodamas, kad T.Kovėra nėra nuteistas už nužudymą, ir pagal Baudžiamojo proceso kodekso nuostatas, bylą ir skundus nagrinėja pareikšto kaltinimo ribose.

REKLAMA

Atmesdamas skundus teismas priėmė nutartį, kuria prokuratūra informuojama, kad byloje yra požymių dėl nužudymo ir T.Kovėra gali būti įtariamas dėl šio nusikaltimo. Gavusi nutartį, prokuratūra gali inicijuoti ikiteisminį tyrimą arba atsisakyti tai daryti.

Tai, kad D.Makaravičienė gali būti nužudyta, buvo įtarta iš karto po įvykio 2001-siais metais. Tada Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą dėl tyčinio nužudymo. Juo buvo įtartas T.Kovėra.

REKLAMA

Tačiau nesurinkus įrodymų, kad moteris buvo nužudyta, dėl nužudymo byla buvo nutraukta ir iškelta byla dėl lengvo kūno sužalojimo bei nerūpestingo ginklo laikymo.

D.Makaravičienė buvo išsituokusi, augino tris vaikus. 1995 metais ji dalyvavo konkurse "Misis Lietuva". Moteris turėjo nuosavą stomatologijos kabinetą, gyveno nejausdama nepriteklių, savo draugą neretai paremdavo finansiškai, juo labai rūpinosi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar T.Kovėra skundėsi teismui dėl jam priteisto civilinio ieškinio teisėtumo, tuo labai papiktindamas mirusios tėvus.

"Liko trys mažamečiai vaikai, jiems reikės mokytis. Prašau palikti ieškinį. Kiek ji išlaikė jį per trejus metus, tai tegu jis nors kiek dabar sumoka", - piktinosi D.Makaravičienės motina Gražina Duknauskienė.

T.Kovėra 2002-ųjų pavasarį, dar nebaigus tirti bylos, laimėjo konkursą Žuvinto rezervato direktoriaus pareigoms užimti.

REKLAMA

Vyriškis ruošėsi dirbti Alytaus rajone, Žuvinte, nors jam buvo taikomas namų areštas. T.Kovėra privalėjo būti namuose nuo 19 valandos iki 8 valandos ryto.

Prieš konkursą vyriškis prokuratūrai buvo įteikęs prašymą sušvelninti kardomąją priemonę, tačiau ji nebuvo pakeista. Po kilusio triukšmo T.Kovėra pats atsisakė direktoriaus posto.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų