• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vieni galabija, kiti - gelbėja

Giedrė POTELIŪNAITĖ

Kol vieni pro langus mėto šeškus, karia šunis ir šaudo katinus, kiti į bėdą patekusius gyvūnus gelbėja pasitelkę visas įmanomas priemones.

REKLAMA
REKLAMA

Štai praeitą savaitę Kretingoje į ganyklą vedamas arklys, išsukęs iš tako, įkrito į moliu užverstą vandentiekio trasos griovį. Klampus išlytas molis akimirksniu įtraukė gyvulį ir šis nepajėgė išsikapanoti. Atvykę ugniagesiai arklį traukė rankomis, nes jų mašina per pažliugusią pievą negalėjo privažiuoti iki besimuistančio gyvulio. Po pusvalandį trukusios gelbėjimo operacijos arklys buvo išvaduotas. Arklio vaduotojai džiaugėsi sėkminga operacija ir sakė, kad arklys rankomis vaduojamas pirmą kartą - anksčiau tokias operacijas ugniagesiai atlikdavo pasitelkę kranus ar automobilius.

REKLAMA

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus viršininko pavaduotojas Donatas Gurevičius sako, kad gyvūnus tenka gelbėti kone kasdien. "Pavasarį dažnai gelbėjame į purvą, pažliugusias pievas ar vandens telkinius įkritusius galvijus. Žiemą neretai gelbėjame lede įšalusius paukščius - dažniausiai sulaukiame skambučių dėl lede įšalusių gulbių". Karališkųjų paukščių vaduoti dažniausiai vyksta narai su specialiomis rogėmis, kuriomis per ledą nusigaunama iki paukščio. Net jeigu rogės įlūžta - jos neskęsta. Tokia pati įranga naudojama ir įlūžusiems žmonėms gelbėti.

REKLAMA
REKLAMA

"Ištisus metus gelbėjame kur nors įstrigusius katinėlius ir šunis. Kartais gyvūnus pavyksta išvaduoti tiesiog juos pabaidžius, bet jei koks katinas ar šuo įkišo galvą tarp tvoros virbų ar įkrito į šulinį, tada jau tenka pasitelkti gelbėjimo įrangą ir operacija užtrunka ilgiau, bet dažniausiai baigiasi sėkmingai", - pasakojo D. Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet nuo metų pradžios ugniagesiai gelbėjo gyvūnus 239 kartus. Iš gaisrų 2007 metais evakuoti 454 naminiai gyvūnai, o šiemet - jau 376. "Gyvūnų gelbėjame tiek, kiek ir žmonių. Iš gaisrų dažniausiai gelbėjami galvijai ir naminiai paukščiai. Tai gana sudėtingas darbas, nes žmonėms gali pasakyti, ką daryti ir kaip, kad jie greičiau paspruktų nuo ugnies ir dūmų, o gyvūnai būna apimti panikos, blaškosi, todėl dažnai jų vadavimas būna labai sudėtinga užduotis", - sakė D. Gurevičius.

REKLAMA

Gelbėtojai rūpinasi ir į miestą atklydusiais laukiniai gyvūnais. Naujausias atvejis, kurį papasakojo D. Gurevičius - briedžio gelbėjimo operacija Vilniaus mieste. Iš miško į didmiestį atklydęs gyvūnas greičiausiai pasibaidęs įklimpo į kūdrą. Žmonės, pastebėję besikamuojantį laukinį padarą, nedelsdami pranešė ugniagesiams, o šie jį operatyviai ištraukė. "Į miestą atklydę gyvūnai kelia pavojų eismo dalyviams. Be to, neretai jie būna pasiutę, todėl gali pridaryti nemažai bėdų su jais susidūrusiems žmonėms, todėl į tokius iškvietimus reaguojama nedelsiant", - sakė pats ugniagesiu neseniai dirbęs D. Gurevičius.

REKLAMA

Ugniagesiams dažnai tenka gelbėti ne tik mieste atsidūrusias stirnas, briedžius, bet ir lūšis. Štai neseniai buvo ieškoma dviejų mažų lūšiukų. Vieną jų pasisekė rasti iškart, o kitas surastas tik kitą dieną. Įtariama, kad lūšiukų mama žuvo, o nesiorientuojantys mažyliai iš miško atklydo į miestą ieškodami maisto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Gerai atsimenu vieną įvykį, kai pats dirbau ugniagesiu gelbėtoju. Iš žmonių gavome pranešimą, kad į vamzdį greičiausiai bus įkritęs kačiukas, mat iš jo jau kuris laikas girdisi gailus kniaukimas. Nuvykę į vietą, iš 4,5 metrų gilumo vamzdžio ištraukėme ne kačiuką, o keturis šuniukus. Šuniukai buvo dar visai maži ir patys vargu ar galėjo į tą vamzdį įlįsti. Greičiausiai čia žmonės taip nusprendė gyvūneliais atsikratyti", - pasakojo D. Gurevičius.

REKLAMA

"Vilniuje, Gariūnų turgavietėje, žmonės pamatė lakstančią beždžionę. Padarą nebuvo labai lengva sugauti, o sugautas jis visai nesidžiaugė tuo, kad buvo išgelbėtas, ir apkandžiojo savo gelbėtoją - mūsų ugniagesį, - su šypsena prisiminė D. Gurevičius. - Šeimininkas savo augintinės dar nebuvo pasigedęs, o jinai jau buvo surasta".

REKLAMA

Dar viena įdomi istorija nutiko taip pat Vilniuje. Čia viename iš daugiaaukščių gyvenanti šeima augino žaltį. Aplinkiniai apie šį augintinį nieko nežinojo, todėl gretimo buto kaimynas, išvydęs savo namuose šį nemažą šliužą, kaip reikalas išsigando. Pasirodo, žaltys ventiliacijos angomis nusprendė pakeliauti ir atsidūrė kitame bute, tad išgąsdino ne tik jį radusį žmogų, bet ir šeimininką, kuris greitai jo pasigedo. Ugniagesiai žaltį grąžino šeimininkui, o šis prižadėjo geriau jį saugoti ir daugiau negasdinti kaimynų.

"Vienos kavinės atidarymo ceremonija buvo tikrai originali ir linksma. Programoje dalyvavo ne tik gyvos muzikos atlikėjai, bet ir papuoštas arklys. Tačiau pradėjus trimituoti dūdoms ir mušti būgnams, gyvulys pasibaidė ir nėrė tiesiai į po kavine esantį rūsį. Susilaužė kojas ir įstrigo rūsio langelyje, tačiau buvo sėkmingai išvaduotas", - dar vieną gelbėjimo operaciją prisimena D. Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų