Šiemet vien tik ugniagesiai-gelbėtojai įvairiuose šalies vandens telkiniuose surado ir ištraukė 55 nuskendusius žmones, iš jų - 12 vaikų. Pernai per tą patį laikotarpį buvo ištraukti 28 skenduoliai, tarp jų - 3 vaikai.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, skęstančiųjų ypač padaugėjo atšilus orams. Vien per birželio mėnesį ugniagesiai-gelbėtojai jau ištraukė 23 nuskendusius žmones, iš jų net 10 vaikų. Šie skaičiai liudija, kad skęstančiųjų šiemet labai pagausėjo.
PAGD atstovų teigimu, bendras nuskendusių žmonių skaičius yra dar didesnis, nes departamentas neregistruoja tų vandens aukų, kurias ištraukia ne ugniagesiai-gelbėtojai, bet gelbėjimo stočių darbuotojai, policijos pareigūnai ir patys gyventojai.
Pasak PAGD pareigūnų, ypač dažnai vandens aukomis tampa be priežiūros besimaudantys vaikai. Todėl gelbėtojai primygtinai ragina nepalikti jų prie vandens telkinių vienų.
Taip pat patariama nestovėti ir neleisti vaikams žaisti tokiose vietose, kur galima netikėtai įkristi į vandenį: tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.
Poilsiautojams siūloma nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose: geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Net ir gerus plaukikus gelbėtojai ragina neplaukti už plūdurų, nešokinėti į vandenį nežinomoje vietoje, kur galima susižaloti atsitrenkus į dugne esančius daiktus.
Pasak gelbėtojų, negalima maudytis iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų, negalima šokti į vandenį perkaitus saulėje - prieš tai reikia juo apsišlakstyti.
Dar įspėjama, kad negalima plaukti į laivų farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų, nes plaukiantįjį vandens srovė gali įtraukti po laivo sraigtais.
Gelbėtojai pataria neplaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.
Pamačiusiems skęstantį žmogų gelbėtojai pataria šūksmais mėginti atkreipti aplinkinių dėmesį, kviesti gelbėjimo tarnybas telefonu 112. Po to verta apsidairyti, ar šalia nėra kokios nors gelbėjimo priemonės, kuria naudojantis būtų galima padėti skęstančiam. Jeigu įmanoma, skęstantįjį reikia bandyti pasiekti ranka, lazda, stora medžio šaka arba numesti jam virvę.