Vilniuje šeštadienį vykstančioje metinėje Europos Sąjungos (ES) ateities Lietuvos forumo konferencijoje užsienio reikalų ministras Antanas Valionis ragina atsakingai rengtis referendumui ir imtis plačios ir visaapimančios referendumo dėl narystės ES informacinės kampanijos.

Savo pranešime A.Valionis sakė, kad Lietuvai šiuo metu beliko išlaikyti patį svarbiausią testą - "atsakingai pasirengti būsimajam referendumui dėl Lietuvos narystės ES".

"Ne tik vieno mano nuomone referendumo informacinė kampanija turi būti plati ir visaapimanti. Neturėtume pasikliauti palankiais apklausų rezultatais ir sėdėti rankas sudėjus, arba dar blogiau - organizuoti valdišką, biurokratinę informacinę kampaniją be aiškios vizijos", - teigė A.Valionis.

Ministro įsitikinimu, ypatingą dėmesį reikia skirti rinkėjų mobilizacijai."Kiekvienas turėtų jausti pilietinę pareigą išsakyti savo nuomonę referendume tokiu svarbiu klausimu, kaip narystė ES. Būtent su šia, atsakomybės už šalies ateitį žinia, mums reikia supažindinti visuomenę", - sakė UR ministras.

Seimas referendumą dėl Lietuvos narystės ES nusprendė surengti gegužės 10-11 dienomis.

A.Valionis visų konferencijos dalyvių ir politinių partijų atstovų paprašė įsitraukti į politinę referendumo kampaniją.

REKLAMA

"Su jūsų politine parama ir kuo platesniu miesto ir kaimo visuomenės grupių, Bažnyčios ir nevyriausybinių organizacijų įtraukimu į kampaniją, tai - įgyvendinamas uždavinys", - tvirtino ministras.

A.Valionis taip pat pažymėjo, kad t apdama visateise ES nare, Lietuva įgaus naujus ir įtakingus instrumentus savo nacionalinių interesų formulavimui, pristatymui ir įgyvendinimui.

Pasak ministro, jau šiuo metu ES institucijų reformas svarstančiame Europos konvente atsispindi dabartinė Sąjungos interesų įvairovė, kurių derinimas leidžia ieškoti Lietuvai priimtinų "koalicijų".

"Čia mums yra aktuali būsimųjų ES narių, taip pat mažesniųjų ES valstybių patirtis ir bendradarbiavimas", - sakė A.Valionis.

Ministras pabrėžė, kad nors nėra nuspręsta, kada prasidės ir baigsis galutinius sprendimus dėl ES reformų priimsianti tarpvyriausybinė konferencija, Lietuvos, kaip ir daugelio kitų būsimųjų šalių narių, nuomone, ji turi prasidėti tik po to, kai šalyse kandidatėse baigsis referendumai dėl stojimo į ES, ir baigtis turėtų, kai jos taps visateisėmis Sąjungos narėmis.

Konventas dėl ES ateities iki 2003 metų birželio turės parengti Baigiamąjį dokumentą, kuriame bus pateikiami galimų sprendimų dėl ES reformų variantai arba rekomendacijos.

Konvento parengtas dokumentas taps pagrindu diskusijoms tarpvyriausybinėje konferencijoje, kuri ir priims galutinius sprendimus.

Lietuvos mokslų akademijoje rengiamoje konferencijoje dalyvauja kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas, Seimo pirmininko pavaduotojas parlamentinio Europos reikalų komiteto vadovas Vytenis Andriukaitis, prezidento Rolando Pakso patarėja Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Europos reikalų komiteto vadovas Petras Auštrevičius, Vyriausybės atstovas Konvente dėl Europos ateities Užsienio reikalų ministerijos sekretorius Rytis Martikonis.

Sveikindamas susirinkusius konferencijos dalyvius V.Adamkus sakė, kad kelias į ES privalo būti grindžiamas ne primityvia propaganda, bet atviru pilietiniu dialogu, viešumu, skaidrumu, bendromis diskusijomis ir susitarimais.

REKLAMA

V.Adamkaus teigimu, tik tik tokiu atveju žmonės pasitikės referendumu ir jis bus sėkmingas.

V.Adamkus taip pat sakė, kad šiuo metu Lietuvos valdžia šiuo metu laiko didelį egzaminą - europietiškumo, skaidrumo, sąžiningo tarnavimo Lietuvos žmonėms egzaminą.

"Mūsų, Lietuvos piliečių, pareiga - savo reiklumu, savo aktyviu dalyvavimu padėti mūsų valdžiai šį egzaminą išlaikyti", - sakė V.Adamkus.

Taip pat konferencijoje dalyvauja užsienio atstovai: Europos Parlamento atstovė Europos ateities konvente Maria Berger, Portugalijos parlamento atstovas Europos ateities konvente Alberto Costa (Albertas Kosta).

Prieš metus įsteigtas forumas vienija nevyriausybines, profesines ir kitas visuomenines organizacijas bei mokslo institucijas. Jo pagrindinis tikslas - informuoti visuomenę apie diskusijos dėl ES ateities raidą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų