Rusiška ruletė – avantiūriškas ir pavojingas žaidimas. Po jo gali pelnyti drąsaus žmogaus vardą. Arba gali netekti galvos.

Vis dėlto skandalų kankinamas Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas bei Vilniaus meras Artūras Zuokas nusprendė išbandyti savo laimę.

Grįžęs iš laikinų pirmininko pareigų suspendavimo atostogų, jis vieną po kito paleido keletą šūvių.

Pirmasis – tai „centristo“ Kęstučio Glavecko pašalinimas iš liberalcentristų gretų. Priežastis – „už partijos institucijų sprendimų nevykdymą“. Vieni tai suprato, kaip bausmę už nelemtą K. Glavecko ir jo žmonos kelionę į Taitį, kiti – kaip bausmę už kritikos strėlių laidymą į pirmininką. Viena aišku – K. Glaveckas priklausė maištininkų stovyklai.

Tiesa, tai įvyko tuo metu, kai A. Zuoką laikinai pavadavo Vytautas Bogušis, tačiau juk tikrasis dirigentas išliko tas pats.

Išmesti buvusį „centristų“ vadovą – išties drąsus šūvis. Tačiau ką tik nuaidėjęs antrasis šūvis – nė kiek ne mažiau azartiškas ir drastiškas. Liberalcentristų sąjungos Etikos komisija nusprendė siūlyti valdybai sustabdyti Eugenijaus Gentvilo, buvusio Liberalų sąjungos pirmininko, narystę. Šį kartą už „partijos institucijų sprendimų nevykdymo“ neslepiama, kad griežtas nuosprendis paskirtas už viešus komentarus apie A. Zuoką.

REKLAMA

Dabar A. Zuoko bendražygiai vėl suka „revolverio būgną“ ir rengiasi trečiajam šūviui – kitą savaitę Etikos komisija turėtų svarstyti Gintaro Steponavičiaus elgesį. Jei komisija dirba nuosekliai, iš Airijos grįžęs G. Steponavičius turėtų sulaukti tokio pačio sprendimo, kaip ir E. Gentvilas.

Ir vėl nusitaikyta ne į bet ką. G. Steponavičius vasarį buvo pagrindinis A. Zuoko konkurentas užimti partijos pirmininko kėdę.

Taigi žaidimo tikslas aiškus – drąsiai ir ryžtingais žingsniais pašalinti ar bent nukenksminti pagrindinius varžovus partijoje, stipriausius lyderius. Jei nebus konkurencijos, išnyks alternatyva A. Zuokui, išsisklaidys ir reikalavimai pasitraukti dabartiniam pirmininkui.

Bet ar tai išeitis?

Ar tai reiškia, kad vienintelis būdas atremti kritiką – tai ją užčiaupti? O gal toliau bus taikoma į buvusį kandidatą į prezidentus Petrą Auštrevičių? Juk jis irgi pasisakė už tai, kad prezidento V. Adamkaus pasitikėjimą praradęs A. Zuokas atsisakytų vadovavimo sąjungai. O gal kitas – Eligijus Masiulis?

Žinoma, viešas marškinių skalbimas į populiarumo duobę susmigusiai partijai gal ir nėra geriausias būdas atgauti jėgas. Ir už tai girti nereiktų nei „zuokininkų“, nei „antizuokininkų“. Bet kam jau kam, o liberalams drąsus nuomonių pliuralizmas turėtų būti ne šiaip viena iš vertybių, o gyvenimo principas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų