Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos teismas antradienį atmetė buvusio nusikalstamo susivienijimo "Vilniaus brigada" nario Boriso Bobičenkos skundą dėl bausmės sušvelninimo.

REKLAMA

B. Bobičenka, kuris yra nuteistas kalėti 13 metų už dalyvavimą nusikalstamame susivienijime ir žurnalisto Vito Lingio nužudymą, teismo prašė sušvelninti bausmę už kitą nusikaltimą - neteisėtą šaunamojo ginklo ir šaudmenų laikymą.

Už pastarąjį nusikaltimą 1993 metais teismas jį nuteisė kalėti pustrečių metų.

Bylos duomenimis, Gedvydžių gatvėje, Vilniuje, savo gyvenamojoje vietoje B. Bobičenka laikė pistoletus, nupjautvamzdį šautuvą, šovinius, granatas F1, sprogdiklius.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet nuteistasis kreipėsi į Vilniaus miesto 1-osios apylinkės teismą ir paprašė sušvelninti bausmę, remiantis 1999-ųjų metų lapkričio 2 dienos įstatymu, kuris numato švelnesnę bausmę už tokį nusikaltimą.

Balandžio 8 dieną prašymas buvo išnagrinėtas ir atmestas.

Tada nuteistasis parašė skundą Vilniaus apygardos teismui, teigdamas kad turi teisę į bausmės peržiūrėjimą ir sutrumpinimą.

Teismo posėdyje antradienį dalyvauti nepanoro nei įkalinimo įstaigoje bausmę atliekantis B. Bobičenka, nei jo advokatas.

Generalinės prokuratūros prokurorė Sigita Vasiliauskienė teigė, kad nėra pagrindo švelninti bausmę. Prokurorės teigimu, nuo 1995 metų bausmė už tokius nusikaltimus buvo sugriežtinta, o 1999 - sušvelninta, tačiau B. Bobičenkos nei švelninimas, nei griežtinimas neliečia.

Teismas nusprendė, kad švelninti bausmę nėra pagrindo.

1994 metų lapkričio 10 dieną B. Bobičenką ir tris jo bendrininkus teismas nuteisė kalėti už žurnalisto V. Lingio nužudymą.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su B. Bobičenka už žurnalisto nužudymą 1993 metų spalio 12 dieną buvo nuteisti Borisas Dekanidzė, Igoris Achremovas ir Viačeslavas Slavickis. B. Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę.

B. Bobičenka prieš kelerius metus buvo prašęs prezidento malonės, tačiau jo prašymas buvo atmestas.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų