Teisėsaugos pareigūnai savo kvalifikaciją kelia prie vaizdingo Želvos ežero, moderniuose, pramogų kūnui ir sielai nestokojančiuose už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomuose rūmuose. Puoselėjamos vaizdingos apylinkės pritaikytos romantiškiems pasivaikščiojimams, pasivažinėjimams dviračiais. Vandens mėgėjai gali maudytis ežere, žuvauti, plaukioti valtimis.
Beveik visos patalpos kondicionuojamos, galima kaitintis saunoje, gaivintis baseine su kaskadomis, pažaisti kėgliais, biliardą, maloniai leisti laiką 50 vietų kavinėje. Moderniai įrengtuose, erdviuose kambariuose jaukumą, saugumą ir komfortą nuolat stengiasi užtikrinti paslaugių darbuotojų personalas. Jei manote, kad tai kokie nors poilsio namai ar sanatorija, apsirinkate. Tai - Teisingumo ministerijos mokymo centras.
Sanklodiškėse (taip vadinasi kaimas, kuriame įkurtas šis rojaus kampelis) turėtų vykti rimti mokymai, tačiau panašu, kad šioje komfortiškoje aplinkoje už mokesčių mokėtojų pinigus daugiau ilsimasi nei mokomasi. Laisvalaikį čia leidžia prokurorai, teisėjai, Kalėjimų departamento, Teisingumo ministerijos, STT darbuotojai, kiti teisėtvarkininkai.
Teisingumo ministras Petras Baguška daugiau kaip metus bergždžiai bandė surasti, anot jo, mokymo centre galimai pasiklydusį teisingumą. Jo ieškodamas, ministras kažkodėl nepastebėjo nei pirties, nei vandens kaskada šniokščiančio baseino, nei kėglinės, nei kitų pramogų objektų, kurie nenumatyti jokiose teisininkų kvalifikacijos kėlimo programose, tačiau rekonstruoti ar įrengti ir eksploatuojami iš valstybės biudžeto. Teisingumo ministerija, užuot aprūpinusi apylinkių teisėjus kodeksais, Lietuvoje leidžiamais teisės žurnalais, kitokia naujausia teisine literatūra, prioritetu pasirinko mokymą su prabangiu poilsiu.
Nakvynė, maitinimas kavinėje, pramogos yra rinkoje siūlomos paslaugos, kurias galima pirkti. Nei Teisingumo ministerijos mokymo centro statybas pradėjęs ankstesnis teisingumo ministras Gintautas Bužinskas, nei dabartinis laikinasis ministras Petras P.Baguška, užsimoję prabangiai kelti teisininkų kvalifikaciją, niekada nekėlė klausimo, ar teisinga, kad poilsio ir pramogų paslaugas teikiantį verslo objektą, koks iš esmės ir yra Teisingumo ministerijos mokymo centras, valdo valstybės institucija arba valstybės finansuojama institucija.
Nerimą P.Baguškai kelia tik įtarimai, kad pirmtako pradėtame ir jo baigtame daugiau kaip 6 mln. Lt kainavusiame mokymo centre dalis lėšų galbūt panaudota ne pagal paskirtį - už neva neatliktus ir/ar netinkamai atliktus darbus, dėl to valstybė galimai patyrė ir patiria didelę žalą, nes mokymo centro eksploatavimas yra brangesnis nei tikėtasi. Ministras atkakliai ragino prokurorus tai įrodyti, nubausti kaltus asmenis.
Generalinė prokuratūra į teisingumo ministro P.Baguškos prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą ištirti galimus pažeidimus reagavo vangiai. Pirmiausia prokurorai paprašė Teisingumo ministerijos patikslinti informaciją, kurioje pateikti įtarimai, kaltinimai galimu piktnaudžiavimu, finansiniais pažeidimais, nusikalstama veika. Tik ministrui pateikus tris tomus patikslinimų, Generalinė prokuratūra 2008 metų birželį pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jis buvo pavestas Molėtų rajono apylinkės prokuratūrai. Rajono prokurorai atsidūrė gana keblioje situacijoje - jiems teko tirti bylą, kurioje minima paties generalinio prokuroro Algimanto Valantino vadovaujamos Generalinės prokuratūros kanclerė G.Tumelienė.
Molėtų prokurorams atliekant ikiteisminį tyrimą, ministro P.Baguškos teiginiai ir kaltinimai dėl valstybei padarytos žalos, piktnaudžiavimo ir finansinių pažeidimų subliuško vienas po kito. Tyrimą atlikęs prokuroras Gintaras Čekuolis ikiteisminį tyrimą nutraukė. Nei žalos valstybei, nei piktnaudžiavimo jis nenustatė. Tačiau prokuroro G.Čekuolio nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą P.Baguška apskundė Molėtų rajono apylinkės prokuratūros vyriausiajam prokurorui Romualdui Prokopavičiui. Dar kartą nuodugniai išstudijavęs tyrimo medžiagą, jis spalio 29 dieną pasirašė nutarimą ministro P.Baguškos skundo netenkinti.
Bet šioje istorijoje dėti tašką dar ankstoka. Niekas negali garantuoti, naujoji valdžia neprisimins pernai Vidaus reikalų ministerijos (VRM) parengto plano, kuriuo siūlyta atsisakyti praktikos, kai valstybės institucijos bei biudžetinės įstaigos sovietmečio pavyzdžiu teikia poilsio ir reabilitacijos paslaugas. Visos ministerijos turėjo iki metų pabaigos informuoti VRM, kokių privilegijų atsisakė.