86-ųjų prestižinių daugiadienių dviračių lenktynių "Giro d'Italia" 15-ajame etape - 42,5 km atskiro starto lenktynėse - sekmadienį lietuvis Raimondas Rumšas, atstovaujantis Italijos komandai "Lampre", užėmė 17-ąją vietą ir išsaugojo penktąją poziciją bendrojoje įskaitoje.

Etapą laimėjo ispanas Aitoras Gonsalesas (Aitor Gonzalez, "Fassa Bortolo"), distanciją įveikęs per 54 min. 33 sek. (vid. greitis - 46,746 km/h). R. Rumšas jam pralaimėjo 2 min. 43 sek. Raimondas

prarado nemažai laiko, kai jam trasoje dėl techninių problemų teko keisti dviratį.

Dviratininkams įveikus 10 km, Raimondo laikas buvo 12-tas. Nuvažiavus 24,2 km, pajėgiausias Lietuvos dviratininkas jau buvo tik 23-ias. Distancijos pabaigoje R. Rumšas sugebėjo pagerinti rezultatą.

Kitas lietuvis Marius Sabaliauskas ("Saeco") aplenkė tik du varžovus ir užėmė 136-ąją vietą.

Jis nugalėtojui pralaimėjo 8 min. 52 sek.

Lenktynių lyderiu išliko italas Džilbertas Simonis (Gilberto Simoni, "Saeco"), sekmadienį užėmęs septintąją vietą. Jis padidino savo persvarą prieš antrąją vietą užimantį kitą italą Stefaną Gardzelį (Stefano Garzelli, "Vini Caldirola") nuo 1 min. 19 sek. iki 1 min. 58 sek. S. Gardzelis sekmadienį buvo 13-tas.

Į trečiąją vietą iš ketvirtosios pakilo ukrainietis Jaroslavas Popovičius ("Landbouwkrediet-Colnago"). Jis 15-ajame etape užėmė šeštąją vietą, nugalėtojui pralaimėjęs 1 min. 36 sek. Ukrainos dviratininkas nuo lyderio atsilieka 4 min. 5 sek. Italas Andrea Noe ("Alessio") sekmadienį liko 24-tas ir bendrojoje įskaitoje nukrito į ketvirtąją vietą. Jis lyderiui pralaimi 5 min. 16 sek.

R. Rumšą ir Dž. Simonį skiria 6 min. 11 sek. Šeštąją vietą užima Raimondo komandos draugas italas Frančeskas Kasagrandė (Francesco Casagrande). 31-erių metų lietuvis jį lenkia 36 sek.

M. Sabaliauskas bendrojoje įskaitoje iš 52-osios vietos nukrito į 58-ąją. Jis nuo lyderio atsilieka 1 val. 2 min. 11 sek.

Lenktynes, kurios baigsis birželio 1-ąją, tęsia 138 dviratininkai.