• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikata

Gydytojo priimamasis

Išvaržos pavojingesnės vyrams

"Turiu kirkšnyje išvaržą, - rašo skaitytojas Juozas J. iš Biržų. - Sako, kad vyrams tai daug pavojingiau nei moterims. Ar būtina ją skubiai operuoti, ar galima kokiais nors kitais būdais su ja "kovoti"? Jei nesioperuosiu, nors gydytojai pataria, kokios bus pasekmės?"

REKLAMA
REKLAMA

Kirkšninės išvaržos sudaro apie 80% visų išorinių pilvo išvaržų. Vyrams būna 10 kartų dažniau nei moterims, nes moterų kirkšnies kanalas siauresnis, be to, jis sandariai užpildomas apvaliojo gimdos raiščio. Dažnesnės yra dešiniosios išvaržos, nes didžioji žmonių dalis yra dešiniarankiai, tad dešiniajai kūno pusei tenka didesnis fizinis krūvis.

REKLAMA

Išvaržos yra operuojamos. Kitų gydymo metodų, deja, nėra. Dauguma kirkšnies ir šlaunies išvaržų operacijų atliekamos laparoskopu. Po operacijos lieka keli 2-3 cm pjūviai. Jau kitą dieną pacientas gali būti išleistas į namus. Operacijos būdas parenkamas individualiai ir tik po išsamios paciento apžiūros. Operacijos neskausmingos, nes taikoma vietinė ar bendra nejautra.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jei nesioperuosite, net nedidelė, neseniai atsiradusi išvarža gali komplikuotis įstrigimu. Išvaržos žiede įstrigusiuose vidaus organuose sutrinka kraujotaka, išsivysto gangrena ir organas žūva. Tai sunki komplikacija, gresianti žmogaus gyvybei. Dažniausiai įstringa plonojo, storojo žarnyno dalys, taukinė ir kt. Vienintelė šių komplikacijų veiksminga profilaktika yra planinis operacinis gydymas. O kai išvarža įstringa, tuomet jau reikalingas skubus operacinis gydymas, tačiau rezultatai būna blogesni, dažnesnės pooperacinės komplikacijos, gydymas užtrunka ilgiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, sunku prisiversti gultis ant operacinio stalo, kai nieko neskauda. Bet kol jūsų išvarža neįstrigusi ir yra "ramus periodas", galite pasirinkti, kur norite operuotis, galite pasirinkti netgi chirurgą. O kai išvarža įstrigs - bus nesvarbu nei vieta, nei laikas, o tuo labiau niekas neklaus, pas kokį gydytoją norite operuotis.

Paruošė Sandra Putrūnaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų