Šiais metais Vilniuje turėtų pradėti veikti trylika visiškai naujų ir iš esmės renovuotų viešbučių, o jų atidarymo banga, kaip prognozuojama, nusiris pavasario mėnesiais.
Vilniaus miesto savivaldybės turimais duomenimis, pirmasis viešbutis sostinėje turėtų būti atidarytas šių metų kovą ir tai bus anksčiau "Žaliojo tilto" vardu vadintas viešbutis, esantis Vilniaus gatvėje. Svečius iš esmės atnaujintas ir į tris keturias žvaigždutes pretenduojantis viešbutis kvies nauju pavadinimu "Congress". Kitas buvusio "Žaliojo tilto" viešbučio korpusas, esantis Gedimino prospekte, veikia kaip "Ambassador" viešbutis.
Balandį planuojama atidaryti UAB "Transmeda" statomą dviejų žvaigždučių ekonominės klasės viešbutį "Europa City 2", kuris taps trečiuoju lietuviškojo viešbučių tinklo "Europa" viešbučiu.
"Rekonstruotas "Lietuvos" viešbutis, pervadintas į "Reval Lietuvą" pagal savo operatorę "Reval Hotels Group" kompaniją, duris turėtų atverti gegužę. Šiemet pradės veikti ir kitas didelis rekonstruojamas "Draugystės" viešbutis, kurį valdys tarptautinis viešbučių tinklas "Crowne Plaza".
Gegužę Slucko gatvėje bus atidarytas didžiausias Lietuvoje ekonominės klasės viešbutis "Ecotel", priklausantis koncernui "MG Baltic". Tą patį mėnesį numatoma atidaryti keturių žvaigždučių viešbučius "Relais Chateau Stikliai" bei "Europa Plaza".
Pirmoje šių metų pusėje netoli Aušros Vartų bus atidarytas "Katalikų viešbutis", o birželį - trijų žvaigždučių "Artis".
Trečiąjį šių metų ketvirtį vietoj buvusio telegrafo Universiteto gatvėje įsikurs aukščiausius standartus atitinkantis bei liukso klasės prestižinių viešbučių tinklui "Kempinski" priklausysiantis viešbutis. Lapkritį turės būti atidarytas "Novotel". Konkretesnės savo veiklos pradžios datos nenurodė "Centro kubas" bei "Ekinstos viešbutis".
Šiuo metu Vilniuje daugiau kaip pusšimtis viešbučių. Nacionalinėje turizmo plėtros programoje daroma prielaida, kad iki 2015 metų Vilniaus mieste reikėtų atidaryti daugiau kaip 80 naujų viešbučių, kad užsienio svečiams netektų patirti apgyvendinimo problemų.
Tokia prognozė sudaryta remiantis lyginamąja kitų Vidurio Europos sostinių analize. Palyginus vidutinį viešbučių numerių skaičių 100 tūkst. gyventojų Prahoje, Budapešte su analogišku skaičiumi Vilniuje, pasirodė, kad Lietuvos sostinėje yra apie 3,5-4 kartus mažiau viešbučių.
ELTA