• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šengeno erdvė jau nebetoli

Jūs vis rašote apie tai, kad Lietuva dar ruošiasi įstoti į Šengeno zoną. Jau įstojome į NATO, į Europos Sąjungą - tai kam dar stoti į tą Šengeną ir kas per daiktas tai yra.

REKLAMA
REKLAMA

Juozas Paplauskas iš Varėnos

Narystė Šengeno zonoje - vienas iš svarbiausių Lietuvos tikslų, kurio ji siekia nuo 2002 metų, kai buvo parengtas įsijungimo į šią erdvę veiksmų planas. Pagal jį Lietuva į Šengeno erdvę turėtų įsilieti 2007-ųjų rudenį, tačiau jau dabar aišku, kad priėmimas vėluos bent metus.

REKLAMA

Kas gi ta Šengeno zona? Šengeno sutartis - tai sutartis, kurią 1985 metais pasirašė Belgija, Olandijoje, Liuksemburgas, Prancūzija, Vokietijoje, Portugalija ir Ispanija. Sutarties tikslas - panaikinti pasienio kontrolę tarp šių valstybių ir suderinti pasienio su išorės šalimis politiką. Sutartis įsigaliojo 1995-ųjų kovo 26diena. Šengeno vardu buvo pavadinta todėl, kad ji buvo pasirašyta mažame Liuksemburgo miestelyje Šengene.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo to laiko prie sutarties prisijungė dar kelios šalys ir dabar ji galioja 15 šalių: Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Islandijoje, Italijoje, Graikijoje, Liuksemburge, Olandijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Ispanijoje ir Švedijoje. Visos šios šalys ir sudaro Šengeno zoną, į kurią įsijungti siekia Lietuva ir dar devynios Europos Sąjungos narės: Kipras, Čekija, Estija, Vengrija, Latvija, Malta, Lenkija, Slovakija, Slovėnija. Norą prie Šengeno sutarties prisijungti yra pareiškęs Vatikanas, Šveicarija.

Lietuvai tapus pilnateise Šengeno erdvės nare, beveik 700 kilometrų pasienis, besiribojantis su Latvija ir Lenkija, liks tik žyma, informuojančia, jog toje vietoje baigiasi Lietuvos teritorija. Šiandieniniai pasienio kontrolės punktai ištuštės ir pro juos važiuosime nebesustodami. Tuo tarpu Lietuvos siena su Baltarusijos Respublika ir Rusijos Federacija bus kontroliuojama dar atidžiau. Kad sustiprintų nepriekaištingą kontrolę, ES Lietuvai skyrė 524 mln. litų, o pati Lietuva iš savo biudžeto dar - 94 mln. litų. Už tuos pinigus statomos ir rekonstruojamos užkardos prie Baltarusijos ir Rusijos, laivų tikrinimo krantinė Klaipėdoje, pastatyta aviacijos bazė Paluknyje, įsigijome mikroautobusų, motociklų, valčių, sraigtasparnių ir visokios įrangos. Už Šengeno programos ir valstybės biudžeto lėšas bus įgyvendinti 45 įvairūs projektai. ES ekspertai nuolat vertina Lietuvos pasirengimą stoti į Šengeną, tad tikėkimės, kad įstosime laiku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų