• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos menotyrininkų įsitikinimu, Irake žūva ne tik žmonės, bet ir kultūros paveldas. Sankt Peterburgo Ermitažo muziejaus Rytų skyriaus darbuotojai Rusijos kultūros ministerijos pavedimu sudarė istorijos ir kultūros paminklų sąrašą.

REKLAMA
REKLAMA

Į jį įtraukti paminklai, kurių pasaulis gali netekti dėl karo veiksmų Irake - šalyje, kurios teritorijoje senovėje buvo senosios šumerų, asirų ir babiloniečių civilizacijos.

REKLAMA

Kaip Rusijos naujienų agentūrai "Novosti" sakė Ermitažo Rytų skyriaus vedėjas Grigorijus Semionovas, Irako teritorijoje yra daugybė senovinių paminklų po atviru dangumi, tarp jų - šumerų ir asirų rūmai, atkasti prieš keletą dešimčių metų.

G. Semionovo žodžiais, pats Bagdadas, įkurtas 762 metais, tapo architektūros stebuklu - Irako sostinė yra pirmasis šioje teritorijoje "apskritas miestas", pastatytas pagal tam tikrą išplanavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Į sąrašą pateko keletas dešimčių paminklų, daugiausiai esančių aplink Bagdadą. Būtent šio miesto apylinkėse, istorikų teigimu, stovėjo seniausieji Babilono ir Ktesifono miestai. Be to, į sąrašą buvo įrašyti ir du garsūs Irako nacionaliniai muziejai Bagdade ir Basroje.

G. Semionovo teigimu, į šį labai trumpą sąrašą buvo įtraukti patys garsiausi paminklai ir muziejai, o Ermitaže saugomame Irako archeologiniame žemėlapyje iš viso pažymėta keletas šimtų istorijos ir kultūros paminklų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Muziejaus darbuotojas taip pat pažymėjo, kad šiuo metu mokslininkai nieko nežino apie šių senovės paminklų likimą, tačiau spėjama, kad dalis vertybių jau žuvo. G. Semionovo manymu, jeigu archeologiniai paminklai nenukentės nuo bombardavimų, daugelio amžių istorijos paveldas gali patirti nuostolių statant gynybinius įtvirtinimus arba nuo pokario plėšikų.

REKLAMA

Kaip praneša žiniasklaida, Rusijos kultūros ministras Michailas Švydkojus nusiuntė laišką UNESCO generaliniam sekretoriui, kuriame reiškia viltį, kad didžiulį tarptautinį autoritetą turinti Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija imsis visų įmanomų priemonių, kad Irake būtų išsaugoti tokie pasaulinės reikšmės architektūriniai paminklai kaip Senovės Babilono kompleksas, Mesopotamijos meno kūriniai, dantiraščio tekstai, rankraščiai ir kitos istorinės vertybės.

ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų