Žmonės, ypač įvairių įstaigų referentai, labai domisi pašto kodais, tikslina juos, įveda į savo naujus rekvizitus. Šie metai ir skirti supažindinti žmones su pašto kodais, o jau nuo 2005 metų pratinsime juos rašyti. Paštas užtikrina, kad šie kodai tikrai greitai nesikeis, - kalbėjo Klaipėdos apskrities centrinio pašto eksploatacijos skyriaus viršininkė Danutė Leksienė.
Pašto kodas rašomas toje pačioje vietoje, kur būdavo rašomas pašto indeksas. Kodai yra penkiaženkliai, jie galioja tik Lietuvos teritorijoje. Pirmieji du skaičiai nurodo apskritį, miestą, rajoną, kiti – vietovę, kurioje yra konkretus adresas. Pavyzdžiui, Klaipėdos miestas atpažįstamas iš šių pirmųjų kodo skaičių: 91..., 92..., 93..., 94..., 95... Tolesni trys skaičiai nurodo pašto dėžutę (išsinuomotą pašte), stambųjį pašto klientą ar paštą. Koks yra jūsų adreso pašto kodas, turėtumėte žinoti iš skrajutės, kurią dar metų pradžioje laiškininkė įmetė į jūsų pašto dėžutę. Jei neišsaugojote ar pakeitėte adresą, kodą galima sužinoti bet kuriame pašte, internetu www.post.lt arba telefonais – 31 50 22 bei 31 50 30. Yra leidinys „Lietuvos pašto kodų katalogas“. Pasižiūrėjome, pavyzdžiui, koks indeksas yra Taikos pr. 99 namo. Suradome – 94198.
Pašto kodą ir aiškų atgalinį adresą būtina rašyti ant visų laiškų ir kitokių siuntų. Jeigu siunčiame į užsienį, prie savo atgalinio adreso būtina nurodyti raidinę šalies santrumpą. Mūsų šalis - Lietuva žymima abiem didžiosiomis raidėmis LT. (Jeigu užrašysite mažąją „t“, reikš ne Lietuvą, o litus, ir adresas bus nesuprantamas.) Įgūdžių dėlei, LT galima rašyti visada, juo labiau nurodant adresą ir pašto kodą vizitinėse kortelėse. Juk jos dažnai iškeliauja į užsienį. Kita adresų rašymo tvarka nepakito. Kaip ir iki šiol, pirma rašome vardą, pavardę, po to – gatvę ir namo numerį, gyvenvietę, kaimą. Rašant į kaimą, į gyvenvietes, būtina nurodyti vietovę aptarnaujančio pašto pavadinimą (ne seniūnijos ar savivaldybės). Užrašome šalies raidinę santrumpą, pašto kodą, miestą, šalį.
“Klaipėda” (http://www.klaipeda.daily.lt)