• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prigimimas sunkiau už įpratimą

Alvidas JANCEVIČIUS

Dar 1995 metų gegužės 25 dienos nuosprendžiu Klaipėdos miesto apylinkės teismas keturis kartus teistą Vladimirą Bražnikovą pripažino itin pavojingu recidyvistu.

REKLAMA
REKLAMA

O 1999 metų spalio 3-iosios popietę jis, būdamas girtas, prie Klaipėdos miesto Sportininkų gatvės 21-ojo namo susiginčijo su tokiu pat girtu Elnoru Urbšiu. Vladimiras du kartus dūrė oponentui peiliu į krūtinę. Buvo sužalotas širdies dešinysis skilvelis ir skrandis...

REKLAMA

V. Bražnikovas nenurimo ir vėliau. Tos pat dienos vakarą jis, aišku, girtas, apsilankė Pušyno skersgatvio 8-ajame name. Čia, R. Šliachovos bute, "pabendravo" su neblaiviu Gintaru Strakšiu. Ir vėl draugystė buvo "sutvirtinta" krauju - Gintarui teko po vieną dūrį peiliu į pažastį ir šoną. Nukentėjusiajam buvo padarytas sunkus kūno sužalojimas.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos apygardos teismas pernykštės liepos 19-osios nuosprendžiu V. Bražnikovo nusikalstamą veiklą sustabdė net septyneriems metams. Iš jo Valstybinei ligonių kasai priteista 7 337 litai 99 centai.

Lietuvos Apeliacinio Teismo teisėjų kolegija spalio 25-ąją nuteistojo apeliacinį skundą atmetė.

Ir nors V. Bražnikovui kolonija jau seniai tapusi vos ne antraisiais namais, jis ne ypač skubėjo ten patekti. Kasaciniame skunde Lietuvos Aukščiausiajam Teismui jis prašė baudžiamąją bylą peržiūrėti ir pritaikyti jo atžvilgiu Amnestijos įstatymą.

Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos nutartis V. Bražnikovo nenudžiugino, mat ten pasakyta, jog Klaipėdos apygardos teismas, netaikydamas pernai metų balandžio 11-osios įstatymo "Dėl amnestijos akto", pasielgė teisingai. (Bausmės sumažinimas gali būti netaikomas itin pavojingiems recidyvistams. O Vladimiro Bražnikovo biografiją kaip tik toks įrašas ir puošia.) Todėl kasacinis skundas atmestas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų