Trečiadienį (01.01) Marselyje (Prancūzija) 1 km sprinto lenktynėmis, kurios nebus įtrauktos į bendrąją įskaitą, prasidėjo XXV Dakaro dykumų ralis, kuriame startavo net trys ekipažai iš Lietuvos.

Pirmojo etapo, kuris pirmą kartą ralio istorijoje vyko Marselyje, nugalėtoju tapo japonas Kenjiro Shinozuka (Kendžiro Šinozuka) su "Nissan" automobiliu.

Japonijos lenktynininkas trasoje sugaišo 1 min. 43,73 sekundės ir 0,36 sek. aplenkė šešiskart šių lenktynių nugalėtoją, tačiau motociklų klasėje, prancūzą Stephane`ą Peterhanselį (Stefaną Peterhanselį), kuris šiemet vairuoja "Mitsubishi" automobilį.

Praėjusių metų Dakaro laimėtojas japonas Hiroshis Masuoka (Hirošis Masuoka) nugalėtojui pralaimėjo 1,06 sek. ir liko trečias.

Geriausiai iš Lietuvos "Toyota" ekipažų sekėsi Arūnui Lekavičiui, kuris etapo nugalėtojui pralaimėjo 45 sekundes ir pasidalijo 73-77 vietas. Aurelijaus Petraičio vairuojamas automobilis užėmė 111-ąją vietą, o Gintas Petkus liko tik 126-as tarp 130-ties pirmąjį etapą baigusių lengvųjų automobilių:

1. Kenjiro Shinozuka (Japonija), “Nissan” 1 min. 43 sek.2. Stephane Peterhansel (Prancūzija), “Mitsubishi”, atsiliko 1 sek.3. Hiroshi Masuoka (Japonija), “Mitsubishi” 14. Miki Biasion (Italija), “Mitsubishi” 35. Jean-Pierre Fontenay (Prancūzija), “Mitsubishi” 76. Jean-Louis Schlesser (Prancūzija), “Buggy” 87. Jose-Maria Servia (Ispanija), “Buggy” 98. Ari Vatanen (Suomija), “Nissan” 109. Jutta Kleinshmidt (Vokietija), “Volkswagen” 1110.Gregoire De Mevius (Belgija), BMW 12...77.Arūnas Lekavičius (Lietuva), “Toyota” 45...111.Aurelijus Petraitis (Lietuva), “Toyota” 1.02...125.Gintas Petrus (Lietuva), “Toyota” 1.25

Motociklų klasėje pirmavo prancūzas Cyrilas Despres (Sirylas Deprė) su KTM, sugaišęs 1 min. 39.89 sek.

Praėjusių metų nugalėtojas italas Fabrizio Meonis (Fabricjas Meonis) taip pat su KTM atsiliko 9 sek. ir buvo 15-as:

1. Cyril Despres (Prancūzija) 1 min. 39 sek.2. Joan Roma (Ispanija) atsiliko 1 sek.3. Cyril Raynal (Prancūzija) 24. Pal Anders Ullevalseter (Norvegija) 35. Giovani Sala (Italija) 36. Fransois Flick (Prancūzija) 4

2003 metų Paryžiaus-Dakaro ralio, kuris, deja, taip ir neapsilankys nei Paryžiuje, nei Dakare, maršrutą sudarys 17 etapų, kurių bendras ilgis - 8552 km, iš jų 5216 km sudarys greičio ruožai.

Automobilių įskaitoje lenktynes pradėjo 130 ekipažų, o motociklininkų - net 162.

Lenktynininkai važiuos Prancūzijos, Ispanijos, Tuniso, Libijos ir Egipto teritorija. Lenktynių finišas - sausio 19 dieną Sinajaus pusiasalyje prie Raudonosios jūros esančiame Egipto kurorte Šarm el Šeiche.