• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iškilmingame posėdyje Seime minint Laisvės gynėjų dieną, prezidentas Rolandas Paksas savo kalboje neišvengė aliuzijų į pastarųjų mėnesių įvykius Lietuvoje ir sulaukė parlamentinės opozicijos demaršo.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentui atėjus į Seimo tribūną, posėdžių salę paliko opozicinių Tėvynės sąjungos - konservatorių bei Liberalų ir centro frakcijų atstovai, kurie prezidento kalbos transliaciją stebėjo Seimo fojė.

REKLAMA

"Prezidentas prarado moralinį autoritetą. Jis negerbia Seimo ir skaldo visuomenę. Nemanome, jog tokia proga mums būtina klausyti jo kalbos salėje", - išėjimo priežastis BNS aiškino Seimo vicepirmininkas liberalcentristas Gintaras Steponavičius.

"Kitaip pasielgti nebuvo galima, nes Sausio 13-ąją žmonės mirė už valstybę, o prezidentas R. Paksas šiandien ją griauna", - komentavo opozicijos atstovų elgesį pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos parlamento vadovas konservatorius Vytautas Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

Kreipdamasis į susirinkusiuosius R. Paksas apgailestavo, kad žuvusiųjų artimiesiems bei sunkiai nukentėjusiesiems nuo sovietų karinės agresijos valdžios dėmesys rodomas kartą per metus.

"Tai nėra pakankamas valstybės rūpestis tais, kurie prarado brangiausius žmones, bei gyvaisiais, iki šiol jaučiančiais patirtų sužalojimų padarinius", - kalbėjo R. Paksas, pridūręs, kad likimo nuskriausti žmonės bent jau socialiai neturi būti skriaudžiami dar ir savo valstybės, už kurią žuvo jų tėvai ir vaikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas atsiprašė Sausio 13-osios aukų artimųjų, kuriems skausmą sukelia pastarųjų mėnesių įvykiai.

R. Paksas pažymėjo, kad 1991 metais "Lietuvos nepriklausomybės priešai naudojo ne vien tankus, bet ir ideologinius ginklus, pavyzdžiui, rafinuotą valstybės vadovų juodinimą bei bandymus kiršinti juos tarpusavyje", bet "tuo metu tauta aiškiai suvokė, už ką ir prieš ką kovoja".

REKLAMA

Prezidentas priminė susirinkusiems dar Pirmajame Lietuvos Statute suformuluotus principus - nekaltumo prezumpciją ir vien teismo teisę nustatyti kaltę ir skirti bausmę.

"Brangindami tai, dėl ko kovojome, privalome įžvelgti ir kai kurias šių dienų tendencijas. Ar sustiprins mus baubų ir fobijų kūrimas? Ar sugebėsime atskirti tikrą tiesą nuo tariamos, tikrus priešus nuo tų, kuriuos aštrioje politinėje kovoje sukuria laki fantazija?" - kalbėjo prezidentas.

REKLAMA

Spalio pabaigoje kilęs skandalas dėl galimų prezidento ir jo aplinkos ryšių su tarptautiniais nusikaltėliais šiuo metu pasiekė apogėjų - prezidentui Seime pradėtas apkaltos procesas.

Speciali parlamentinė tyrimo komisija iki vasario 13 dienos Seimui turi pateikti išvadą, ar kaltinimai prezidentui yra pagrįsti ir rimti. R. Paksas kaltinamas šiurkščiai pažeidęs Konstituciją ir sulaužęs duotą priesaiką pagal šešis punktus.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų