• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo ausies skausmo - plyta

Neretai persišaldymo ligų fone išsivysto sunkiai pasiduodantis gydymui vidinės ausies uždegimas (otitas). Jo simptomai - pulsuojantis skausmas ir ūžesys, ausyse, iš skaudančios ausies pasirodo išskyrų, ja blogiau girdima. Pajutus pirmuosius otito simptomus būtina nedelsiant pasirodyti gydytojui. Namų sąlygomis galima tik prislopinti skausmą, kuris dažniausiai vargina naktimis. Populiariausia priemonė - šildomosios procedūros. Taip pat būtina ausį reguliariai valyti (tačiau labai atsargiai!).

REKLAMA
REKLAMA

Labai palengvina šildomasis kompresas. Prieš jį dėdami odą aplink ausį patepkite vazelinu ar kokiu riebiu kremu. Po to vos vos pašildykite spiritiniu tirpalu (50 ml spirito ir 50 ml vandens) arba degtine sumirkykite marlę, nuspauskite ir uždėkite aplink ausį (pati ausis ir landa turi likti neuždengta). Šiam kompresui tinka ir kamparo spiritas, perpus skiestas su vandeniu. Iš polietileno iškirpkite apskritimą, per vidurį iškirpkite skylę, per ją prakiškite ausį. Ant viršaus dėkite sluoksnį vatos ir pritvirtinkite bintu. Kompresą laikykite 1-2 valandas (nakčiai nepalikite!).

REKLAMA

Nuo ausies skausmo padeda ir česnakų aliejus. Sumirkykite juo tamponėlį vatos ir įkiškite į skaudančią ausį kuo giliau. Ant ausies užriškite vilnonę skepetą ir pridėkite maišelį pakaitintų sėlenų. Kai sėlenos atvės, pakaitinkite dar keliskart.

Senovėje prie skaudančios ausies dėdavo į rankšluostį įsuktą pakaitintą akmenį arba plytą ir laikydavo, kol atvės. Taip pat prie ausies galima dėti maišelį keptuvėje įkaitinto jūros smėlio.

REKLAMA
REKLAMA

Gerai nuskausmina ir spiritinė vonelė. Ligonį paguldykite ant šono taip, kad gulėtų ant sveikosios ausies. Į skaudamą ausį pipete įlašinkite 5-6 lašus 36-37 laipsnių C 70 procentų spirito. Ligonis nejudėdamas turi pagulėti 15-20 minučių. Po 5 minučių skausmas apmalš.

Jei ausis pūliuoja, nešvarumus patariama valyti taip:

1. Į svogūno sultis arba košelę įlašinkite šiek tiek linų arba alyvų aliejaus ir sumirkę tamponėlį valykite ausis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2. Į skaudamą ausį įlašinkite lygiomis dalimis sumaišyto stiprios erškėtuogių arbatos, šviežių morkų sulčių ir aliejaus mišinio. Po kelių minučių atsargiai iššluostykite švariu vatos tamponėliu.

3. Įlašinkite pušies, eglės arba beržo sulčių.

4. 2-3 kartus per dieną įlašinkite 2-5 lašus citrinos sulčių.

5. Išplaukite ausį šiltu ramunėlių užpilu (1 arbatinis šaukštelis vaistinės ramunėlės stiklinei verdančio vandens).

Ausų skausmą malšina ir česnakų aliejus. Lygiomis dalimis sumaišykite česnakų tyrelės ir augalinio aliejaus. Indą sandariai uždenkite ir 10 parų palaikykite saulėkaitoje (ant palangės). Periodiškai pakratykite. Po to nukoškite, įlašinkite kelis lašus eukalipto aliejaus arba glicerino. Prieš lašindami į ausį česnakų aliejų pašildykite (ne visą, o tik tiek, kiek lašinsite).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų