Išaiškinamų korupcinių nusikaltimų Lietuvoje daugės, o pati korupcija Lietuvoje turi tendenciją mažėti, teigia Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Valentinas Junokas ir ragina žmones atlikti pilietinę pareigą - pranešti teisėsaugos institucijoms apie kyšius imančius valstybės pareigūnus, medikus, švietimo darbuotojus.
Šiemet iki balandžio 30 dienos Lietuvoje buvo išaiškinti 47 korupciniai nusikaltimai, tai yra 16 procentų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. 36 iš 47 korupcijos atvejų nustatyti valstybės tarnyboje. Šiemet STT iniciatyva iškeltos 39 baudžiamosios bylos. Tiesa, nuo šių metų įsigaliojo Baudžiamojo kodekso pataisa, pagal kurią baudžiamojon atsakomybėn traukiamas ne tik paėmęs kyšį, bet ir jį davęs asmuo, net jei jis pats po to kreipėsi į teisėsaugos institucijas. Skundų dėl korupcijos STT sulaukia vis daugiau. 2000 metais jų buvo gauta vos 300, o pernai - per 600.
Kaip praneša ELTA, STT vadovą pokalbiui apie korupcijos būklę šalyje, kaip vykdoma Nacionalinė kovos su korupcija programa, apie svarstomą Valstybės tarnautojų ir pareigūnų etikos kodeksą trečiadienį pasikvietė prezidentas Valdas Adamkus. Prezidentas siūlė, kad korupcijos atvejai būtų labiau viešinami. Šalies vadovo nuomone, kovoti su korupcija reikia ne vien baudžiamosiomis priemonėmis. Labai svarbu imtis prevencinių būdų jai sustabdyti.
Po susitikimo su prezidentu V. Junokas žurnalistams sakė, jog, ekspertų teigimu, tarp Vidurio ir Rytų Europos valstybių Lietuvoje korupcijos lygis - vienas žemiausių. Tiesa, objektyvių būdų nustatyti korupcijos lygį nėra. Kitos nepriklausomos tyrimų organizacijos duomenimis, tarp Baltijos valstybių mažiausiai korumpuota Estija, po jos seka Lietuva ir Latvija. Tačiau STT vadovas teigia, jog Lietuvoje priemonės kovai su korupcija įgyvendinamos sparčiausiai ir tarptautinėje arenoje Lietuva vertinama labai palankiai.