Per keletą metų Vilniaus publikai pristatęs būrį originaliausių šiuolaikinių Europos dramaturgų ir teatrų, stengęsis atskleisti aktualų teatro santykį su dabartimi, tarptautinis teatro festivalis “Naujosios dramos akcija”, kuris vyks gegužės 16-24 dieną, šiais metais gręžiasi “Atgal į ateitį“.

Jo tikslas - išsiaiškinti, ką naujojo teatro ir dramaturgijos dabarčiai reiškia tradicija - praeitis? Kokią atmintį turės ateitis? Atsakyti į šiuos klausimus tikimasi, pasirinkus naujausias pjeses ir spektaklius iš Baltijos šalių - Norvegijos, Suomijos, Latvijos, Vokietijos, Rusijos bei Lietuvos.

Šįmet gegužės 16-24 dieną rengiamo festivalio programoje Vilniaus publika galės pamatyti žinomų šiuolaikinio Europos teatro asmenybių - režisierių, dramaturgų ir aktorių darbus. Festivalį pradės naujausias Oskaro Koršunovo spektaklis “Žiema” pagal garsaus norvegų dramaturgo Jono Fosse pjesę, šių metų pradžioje pastatytas Oslo Toršovo teatre ir tapęs vienu lankomiausių šio miesto spektaklių.

Užsienio programoje taip pat bus rodomi prestižiškiausius Rusijos teatro apdovanojimus pelnęs kone originaliausio šiuolaikinio rusų režisieriaus Andrejaus Mogučij spektaklis “Durnių mokykla” (“Formalnyj teatr”, Sankt Peterburgas), lietuvių publikai iš paskutinio LIFE festivalio pažįstamo suomių režisieriaus Kristiano Smedso naujausias ir jau spėjęs skandalingai pagarsėti darbas pagal Georgo Büchnerio “Voiceką“ (Kajaani miesto teatras) bei latvių jaunojo teatro ir kino lyderio Viesturio Kairišso režisuotos jaunos, bet jau tarptautinio įvertinimo sulaukusios latvių dramaturgės Ingos Abelės pjesės “Jazmina“ tarptautinė premjera (teatras “United Intimacy”, Ryga).

REKLAMA

“Atgal į ateitį“ bandys pažvelgti ir Lietuvos teatro kūrėjai, ruošiantys šių metų festivaliui spektaklių eskizus ir pjesių skaitymus. Naujosios dramos akcijoje bus pristatyta Rimo Tumino režisuojamo spektaklio pagal naujausią Mariaus Ivaškevičiaus pjesę “Madagaskaras” eskizas, Cezario Graužinio režisuota Rolando Schimmelpfennigo “Arabiška naktis” ir Thomaso Bernhardo pjesė “Minetti“, kurią su aktoriumi Pranu Piauloku repetuoja režisierius Sigitas Račkys.


Rašyti komentarą...
a
alex
2010-02-21 12:35:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vienkartinė akcija buvo - gaila
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų