Ketvirtadienį (08.07) vakare Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai, talkinant STT agentams, Vilniuje sulaikė didelę plataus vartojimo prekių siuntą, kurią ketinta nelegaliai realizuoti Lietuvoje (nemokant mokesčių valstybei), užuot tranzitu išgabenus į užsienį, kaip buvo nurodyta siuntos dokumentuose.

Taip pat sulaikyti du muitininkai, fiktyviai įforminę šių prekių tranzito procedūros dokumentus.

Ketvirtadienį, apie 19 val. vakaro, MKT pareigūnai Vilniuje sulaikė krovininį vilkiką "Scania" ir jo vairuotoją, turėjusį tranzitu iš Vokietijos į Latviją gabenti plataus vartojimo prekių siuntą. Vilkikas muitinės kriminalistų buvo sulaikytas jau tuščias, išvažiuojantis iš vieno Vilniaus sandėlių, kur, be jokių muitinės procedūrų, nuplėšus plombą ir buvo iškrautos tariamai į Latviją gabentos prekės. Taip pat sulaikytas ir beveik 16 tonų svorio prekių - batų, striukų, megztinių, pirštinių - krovinys. Beje, krovinio gabentojas - firma, "Linavos" narė.

Kol buvo atliekama sulaikyto krovinio vairuotojo apklausa ir skaičiuojamos prekės, MKT pareigūnai nustatė, jog, VSAT ir muitinės duomenimis, sulaikytasis automobilis su kroviniu per Obelių kelio postą esą jau sėkmingai išvykęs į Latviją.

Todėl nedelsiant buvo sulaikyti fiktyviai prekių tranzito dokumentus įforminę Panevėžio teritorinės muitinės Obelių kelio posto muitininkai R. S. bei K. G. (pastarasis neva patikrino išvykstančios automašinos krovinį ir "įsitikino", jog šis tvarkingas).

REKLAMA

MKT dėl minėtų atvejų pradėtas ikiteisminis tyrimas. Sulaikytų prekių siuntos vertė preliminariais duomenimis gali siekti kelis šimtus tūkstančių litų.

Per 1 šių metų pusmetį MKT jau iškėlė 11 baudžiamųjų bylų dėl prekių neteisėto neišvežimo iš Lietuvos - valstybei šiais neteisėtais veiksmais padaryta žala (prekių vertė, nesumokėti mokesčiai) siekia 4 mln. 84 tūkst. litų.

Tuo tarpu 2002 - aisiais dėl neteisėto prekių neišvežimo MKT buvo iškeltos 4 baudžiamosios bylos (padaryta žala valstybei - 685 tūkst. litų), 2001 - aisiais - taip pat 4 (valstybei buvo padaryta 1 mln. 145 tūkst. litų žala).

MKT


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų