Mirties bausmė Japonijoje tampa kasdienybe Japonijoje pakarti du nuteisti žudikai. Vienas jų pasmaugė dvi moksleives mergaites. Po šių egzekucijų, įvykdytų mirties bausmių skaičius šiemet tekančios saulės šalyje tapo didžiausias per 30 metų.
70 metų Michitoshi Kumai ir 55 metų Masahiro Takashio įvykdytos mirties bausmės šiemet įvykdytų egzekucijų skaičių Japonijoje padidino iki 15. Tai daugiausia nuo 1975 metų, kai buvo įvykdyta 17 mirties bausmių.
Japonai šiemet ėmė aktyviau karti nuteistuosius myriop, nes visuomenėje pasigirdo kritika, kad egzekucijos kaliniai kartais pralaukia dešimtis metų, o už jų išlaikymą reikia mokėti.
Tačiau kitos organizacijos, tokios kaip "Amnesty international", protestuoja prieš mirties bausmių vykdymą šioje šalyje.
Pagal dabar galiojančią tvarką, egzekucija Japonijoje vykdoma slaptai ir kalinys nežino datos, kada bus nuvestas į kartuves.
Nepaisant kritikos, valdžia tikina, kad mirties bausmės - pateisinamos. M.Kuma pagrobė dvi iš mokyklos ėjusias septynmetes mergaites ir pasmaugė jas. Vėliau kūnus išmetė kalnuose. Visa tai vyko 1992 metų vasarį.
M.Takashio 2004-aisiais įsilaužė į namus Šiaurės Japonijoje ir mirtinai subadė 55 metų moterį ir jos 83 metų mamą. Tada pavogė 50 tūkst. jenų (beveik 1500 Lt.). Šalies teisingumo ministras Eisuke Mori sakė: "Abu nusikaltimai buvo labai žiaurūs ir kainavo brangias padorių žmonių gyvybes."
"Amnesty international" generalinis sekretorius Japonijoje Makoto Teranka paprieštaravo: "Valdžia net nesistengė išklausyti argumentų, kad toks elgesys yra nehumaniškas. Ne tik pati bausmės forma, bet ir elgesys su nuteistaisiais myriop." Pernai Japonijoje buvo pakarti 9 nusikaltėliai. Eilėje dar laukia apie 100 nuteistųjų.