Likus dviem savaitėms iki pirmojo JAV prezidento Džordžo V. Bušo (George W. Bush) vizito Afrikoje, Malavyje sučiupti penki įtariami "Al Qaeda" nariai. Kaip pirmadienį paskelbė šios Rytų Afrikos šalies generalinė prokuratūra, savaitgalį suimant įtariamus teroristus dalyvavo JAV saugumo tarnybų atstovai.
JAV ambasada tvirtina, kad amerikiečiai kovos su teroru operacijoje nedalyvavo.
Vašingtonas ir Londonas yra įspėję, kad taip pat Rytų Afrikoje esančioje Kenijoje pačiu artimiausiu metu gali būti surengtas teroro išpuolis.
"JAV operatyviniai darbuotojai, kuriems padeda Malavio nacionalinio žvalgybos biuro ir imigracijos tarnybos pareigūnai, Malavio sostinėje Lilongvėje laiko "Al Qaeda" įtariamuosius, - informavo generalinis prokuroras Fahadas Asanis (Fahad Assani), pridurdamas, kad penki vyrai šeštadienio rytą buvo suimti šalies komercinėje sostinėje Blantaire. - JAV vyriausybė reikalauja juos kuo greičiau išduoti".
Dž. V. Bušas (George W. Bush) pirmą kartą Afrikoje lankysis liepos 7-12 dienomis. Amerikiečių saugumo pareigūnai vietoje rengia vizitą, kurio metu prezidentas apsilankys Pietų Afrikoje, Botsvanoje, Senegale, Ugandoje ir Nigerijoje.
Anot advokatų ir diplomatų, penki sulaikytieji yra užsieniečiai: Saudo Arabijos pilietis Fahadas Ralas Balis (Fahad Ral Bahli), turkai Ibrahimas Habačis (Ibrahim Habaci) ir Arifas Ulusamas (Arif Ulusam), sudanietis Machmudas Sardaras Isa (Mahmud Sardar Issa) ir Kenijos pilietis Chalifa Abdis Hasanas (Khalifa Abdi Hassan).
Teigdama, jog gresia didelis teroro aktų pavojus, JAV ambasada Kenijoje užsidarė penktadienį, o Didžioji Britanija nutraukė skrydžius į Kenijos sostinę Nairobį. Daugiau kaip 200 žmonių žuvo Kenijoje 1998 metais, prie JAV ambasados sprogus sprogmenų prikrautam automobiliui. Spėjama, kad tai buvo Osamos bin Ladeno (Osama bin Laden) pogrindinės grupės "Al Qaeda" smogikų darbas.
Malavyje, kaip ir daugelyje regiono valstybių, gyvena didelė musulmonų mažuma. Jai, pavyzdžiui, priklauso Malavio prezidentas Bakilis Muluzis (Bakili Muluzi).
Reuters-ELTA