Ligoninėse dirbantys gydytojai sako pastebėję, kad padaugėjo utėlėtų pacientų - priėmimo skyriuose daug utėlėtų suaugusiųjų, vaikų klinikose utėlėtų pacientų kiek mažiau, tačiau nuo to problemų nemažėja. Gydytojai sako, kad neretai patiems tenka pasirūpinti vaikų švarinimu, mat mamos nelabai kreipia dėmesį, esą utėlės - ne liga.
Šiaulių vaikų klinikų pediatrė sako, kad slaugės rankioja utėles vaikams iš plaukų, tepa galveles vaistais, plauna plaukus specialiais šampūnais. Medikė neslepia, kad mažylių mamos problemą ignoruoja - atkerta, kad viena utėlė, ne bėda, arba iš vis numoja ranka. Reklama
Šiaulių Visuomenės sveikatos centro užkrečiamų ligų kontrolės specialistai sako, kad statistika rodo, jog per metus užfiksuojami vis keli nauji pedikuliozės, tai yra užsikrėtimo utėlėmis atvejai, tačiau pripažįstama, kad ši statistika toli gražu nepanaši į tiesą.
Edita Samulytė, Užkrečiamų ligų kontrolės specialistė sako, kad apie užsikrėtimo atvejus nesužinoma, jeigu žmonės nesikreipia į medikus.
Slepiančių utėlėtumą yra dvi grupės - vieni itin tvarkingi ir užsikrėtę atsitiktinai - kuo skubiausiai stengiasi gydytis patys nusipirkę vaistų. Kiti priešingai - nė nemano gydytis, mat jiems ir taip gerai.
Užkrečiamų ligų kontrolės specialistai sako, su pedikulioze kovą apsunkina ir tai, kad be tėvų leidimo negalima apžiūrėti vaiko mokykloje, o juo labiau jo gydyti. Net ir matydami problemą, pedagogai nieko negali pakeisti, tik įspėti vaikų tėvus.
Net ir šiais laikais, kai informacija apie ligas platinama visais įmanomais būdais, pasitaiko, kad žmonės į utėlėtumą visai nekreipia dėmesio ir nelaiko liga. Specialistė sako, kad utėles reikia naikinti, mat jos ne tik kenkia odai, sukelia plaukų ir odos ligas, bet ir nešioja kitokį užkratą - gali pernešti ir išplatinti itin pavojingą ligą dėmėtąją šiltinę.