Lietuvos ūkininkai jau šiemet gaus tiesiogines išmokas iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo bei valstybės biudžeto iki 55 procentų Europos Sąjungos tiesioginių išmokų dydžio. 2004 m. bus išmokėta apie 50 procentų tiesioginių išmokų sumos, o likusi jų dalis - 2005 m. pradžioje, gavus lėšas iš Europos Sąjungos biudžeto.
Agrarinio ekonomikos instituto direktorius Gediminas Radzevičius Eltai sakė, kad nuo 2004 metų sausio 1 dienos numatyta 510 Lt tiesioginė išmoka už paskerstus bulius, kurių skerdenų svoris didesnis nei 185 kg, ir dar bus mokama 90 Lt skerdimo išmoka. Už karves ir telyčias daugiau nei 8 mėnesių amžiaus bus mokama tik 90 Lt skerdimo išmoka.
Kiekvienas žemdirbys, jeigu nori gauti valstybės paramą, turi būti registravęs savo valdą Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, todėl per pirmąjį ketvirtį tie, kurie ketina pretenduoti į valstybės paramą, savo žemės ūkio valdą turi registruoti Žemės ūkio ir kaimo verslo registre.
Numatytos ir kitos tiesioginės išmokos - už karves žindenes ir mišrūnes telyčias bus mokama 500 Lt, be to, bus mokama išmoka ir už ėriavedes (už ne mažiau kaip 10 vienetų vyresnių nei 12 mėn. arba apsiėriavusių avių) - 30 Lt. Už pievas, ganyklas ir daugiamečių žolių pievas bus mokama 123 Lt/ha. Bus mokamos ir tiesioginės išmokos augalininkystėje. Grūdinės, ankštinės kultūros, mišiniai, kukurūzai, rapsai, sėmeniniai linai - už juos bus mokama 300 Lt/ha. Už bulves, perdirbamas į krakmolą, bus mokama 300 Lt/ha.
Pasak žemės ūkio ministro Jeronimo Kraujelio, linų augintojai sunerimę dėl per mažos paramos. Nors už linus bus mokama 587 Lt/ha (o tai sudaro pagal Lietuvos bazinį derlingumą 100 procentų ES tiesioginės išmokos lygio), tačiau ši tiesioginė parama mažesnė nei Lietuva mokėdavo iki šiol - iki 1500 Lt/ha. Tačiau numatoma remti linų pluošto perdirbėjus už nacionalinį garantuotą linų pluošto kiekį - už pagaminto pluošto toną, tai yra už ilgo pluošto toną, bus mokama 552 Lt, už trumpojo pluošto toną - 311 Lt. Skaičiuojama, kad paramą gaus 600 linų augintojų.
Lietuva numato cukriniams runkeliams, pašariniams šakniavaisiams, bulvėms, išskyrus tas, kurios auginamos krakmolui, daržovėms, sodams, uogynams ir kitiems deklaruotiems pasėliams mokėti 123 Lt/ha.
Iš nacionalinio biudžeto lėšų planuojama mokėti išmokas už laikomas melžiamas karves - iki šių metų kovo 31 dienos Žemės ūkio ministerija siūlo išmokėti po 125 Lt už laikomą karvę tiems karvių laikytojams, kurie parduoda pieną perdirbti. Žemės ūkio bendrovių asociacija siūlo mokėti tik gamintojams, laikantiems kontroliuojamas karves ir parduodantiems pieną perdirbti ir tiesiogiai vartoti - po 250 Lt.