Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) tiria incidentą per dokumentų patikrinimą tranzitiniame Rusijos traukinyje, kai, Rusijos elektroninės žiniasklaidos teigimu, prieš du Rusijos piliečius buvo esą nepagrįstai panaudota jėga.

Rusijos naujienų agentūra "Regnum" šeštadienį (03.22) pranešė apie kovo 12 dieną įvykusį incidentą, kurio metu per įvažiuojančio į Lietuvą keleivinio traukinio Nr. 150 "Kaliningradas-Maskva" patikrinimą Kybartų geležinkelio stotyje Lietuvos pasieniečiai esą nepagrįstai panaudojo fizinę jėgą prieš Rusijos pilietę 67 metų Niną Gerasimovą ir ją užsistojusį keleivį Ruslaną Murtuzajevą. Rusijos pilietė vyko į laidotuves Nižnij Novgorode.

Kaip pirmadienį sakė VSAT atstovas spaudai Rokas Pukinskas, su N. Gerasimova ir R. Murtuzajevu susijęs incidentas tikrai įvyko, dėl jo aplinkybių VSAT Pagėgių rinktinė atlieka tarnybinį patikrinimą.

"Incidentą sukėlė R. Murtuzajevas, kuris buvo akivaizdžiai neblaivus ir bandė kurstyti N. Gerasimovą nepaklusti Lietuvos pasieniečių reikalavimams", - sakė R. Pukinskas.

Jo teigimu, incidentas yra užfiksuotas vaizdajuostėje.

Pasak VSAT atstovo spaudai, N. Gerasimovos pasas buvo sudriskęs, dokumento puslapiai įplėšti, "pasieniečiai negalėjo matyti kai kurių įrašų".

"Jeigu važiuoji su akivaizdžiai netvarkingu pasu, rizikuoji būti sugrąžintas", - sakė R. Pukinskas, pabrėždamas, kad pasieniečiai vadovavosi Vyriausybės nutarimu dėl vizų išdavimo tvarkos. Šis dokumentas, be kita ko, nustato atvejus, kai pasai dėl jų sugadinimo, susidėvėjimo ir kitų defektų laikomi negaliojančiais.

REKLAMA

Anot "Regnum" pranešimo, Lietuvos pasienietis, teigdamas, jog N. Gerasimovos pasas negalioja, esą nuplėšė jo viršelį, vėliau pensininkė buvo velkama iš vagono. Tame pačiame kupė važiavęs R. Murtuzajevas, mėginęs užstoti moterį, esą taip pat patyrė pasieniečių smurtą ir buvo surakintas antrankiais ir išvestas iš traukinio.

Traukinio viršininkė Liubovė Tichonova pareiškė pretenzijų dėl pasieniečių veiksmų, tačiau, "Regnum" pranešimu, išgirdo "šiurkščių įžeidimų".


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų