Lietuvos azerbaidžaniečių draugija atsiribojo nuo Vilniuje gyvenančio savo tautiečio Ibrahimo Gulijevo ir paragino šalies vadovus garantuoti, kad būtų įvykdytas teismo sprendimas jį deportuoti.
Kaip teigiama prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui adresuotame draugijos kreipimesi, "šis žmogus nė vienos dienos nėra dirbęs visuomenei naudingo darbo, o vertėsi vagystėmis, apgavystėmis, plėšikavimu, savo tautiečių reketavimu ir kitokia nusikalstama veikla".
Kreipimesi taip pat teigiama, kad I. Gulijevas Lietuvoje tarp tautiečių ir kitų islamo religiją išpažįstančių asmenų platino rusų kalba užsienyje išleistą literatūrą, kurstančią religinę nesantaiką.
Faksu penktadienį išplatintame kreipimesi, kurį pasirašo Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos pirmininkas ir keletas valdybos narių, kaltinimų I. Gulijevui įrodymai nepateikiami.
Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos įsitikinimu, I. Gulijevo ir jo šeimos narių apeliavimas į prezidentą Rolandą Paksą, siekiant leidimo šiam azerbaidžaniečiui pasilikti Lietuvoje, reiškia "bandymą įvelti mūsų valstybės vadovą į bergždžią aiškinimąsi su teisėsaugos institucijomis ir tokiu būdu bandyti mesti šešėlį pačiai valstybės prezidento institucijai, kuri neva turėtų "išgelbėti skriaudžiamąjį".
"Pareiškiame, kad Lietuvos azerbaidžaniečių bendruomenė visiškai atsiriboja nuo I. Gulijevo bei jo bendrų nusikalstamų veiksmų ir prašome jus garantuoti priimtų teismų sprendimų vykdymą", - teigiama pareiškime.
Kovo viduryje I. Gulijevo žmona Stela Gulijeva, kuri yra gimusi ir augusi Lietuvoje, surengė piketą prie prezidento R. Pakso namų dėl teismo praėjusiais metais priimto sprendimo deportuoti jos vyrą iš šalies.
Kaip pranešė šalies žiniasklaida, migracijos tarnybų darbuotojai svarsto, kaip elgtis su I. Gulijevu - ar deportuoti iš šalies antrą kartą, ar kelti baudžiamąją bylą už nelegalų valstybės sienos perėjimą.
Pernai spalį 32 metų vyras buvo deportuotas iš Lietuvos, tačiau vasarį vėl pasirodė Vilniuje.
Azerbaidžano pilietis Lietuvoje buvo teisiamas už vagystes.
Spauda, remdamasi spec. tarnybų operatyvine informacija, rašė, kad nuo 1989 metų Vilniuje gyvenantis I. Gulijevas laikomas nusikalstamos grupuotės, kuri vertėsi prekyba narkotikais, lyderiu.
Valstybės saugumo departamentas (VSD) I. Gulijevu susidomėjo, kai Lietuvoje buvo suaktyvėjusios kai kurios antivalstybinės organizacijos, tarp jų - ir propaguojančios radikalųjį islamą. Buvo įtarta, kad I. Gulijevas palaikė ryšius ir su kai kuriais tarptautinį terorizmą remiančiais asmenimis.
BNS