Liberalų ir centro sąjunga (LCS) birželį į Europos Parlamentą išrinktam buvusiam partijos lyderiui Eugenijui Gentvilui pateikė 100 tūkst. litų sąskaitą. Politikas teigia, kad partijai padės, bet A. Zuoko diktatūros nestiprins.

Praėjusią savaitę partiečiams išsiuntinėtame rašte LCS štabo vadovas Žilvinas Šilgalis primena, jog pagal liepos 13 dienos partijos valdybos sprendimą E.Gentvilas turi padengti dalį po Europos Parlamento rinkimų likusios skolos.

Laiške teigiama, jog liepos 13 dieną LCS valdyba nusprendė, jog skolai padengti po 100 tūkst. litų turi sumokėti europarlamentarų mandatus iškovoję E.Gentvilas ir Margarita Starkevičiūtė, likusius 180 tūkst. litų padengs partija.

BNS žiniomis, taip padalinti skolą pasiūlė partijos lyderis, Vilniaus meras Artūras Zuokas, su kuriuo E.Gentvilas pastarąjį pusmetį ne kartą konfliktavo.

Pats E.Gentvilas BNS patvirtino gavęs LCS laišką, bet teigė apie liepos mėnesio LCS valdybos sprendimą sužinojęs tik neseniai ir esąs dėl to nustebęs.

"Iš partijos yra padarytas UAB (Uždaroji akcinė bendrovė - BNS). Aš tikrai padėsiu partijai, bet A.Zuoko diktatūros nestiprinsiu", - BNS sakė E.Gentvilas.

E.Gentvilas teigė jau parėmęs partiją maždaug 15 tūkst. litų.

Į Europos Parlamentą išrinkti Lietuvos atstovai gauna tokį pat atlyginimą, kaip ir eiliniai Seimo nariai - daugiau kaip 4 tūkst. litų.

REKLAMA

Šių metų birželį Vilniaus merui A.Zuokui pasitraukus į Lenkiją esą dėl teisėsaugos pareigūnų ketinimų jį suimti, E.Gentvilas pareiškė, jog partijos lyderis savo veiksmais padarė didelę žalą partijai.

Vėliau E.Gentvilas ir A.Zuokas susikirto dėl Darbo atstovų partijos priėmimo į Liberalų ir demokratų aljansą už Europą.

E.Gentvilas taip pat kategoriškai priešinosi liberalcentristų dalyvavimui koalicijoje su populistine Darbo partija Lietuvoje.

BNS šaltinių teigimu, A.Zuokas, savo ruožtu, prieš kelias savaites paragino pašalinti iš partijos E.Gentvilą.

A.Zuoko remiamas Algis Čaplikas praėjusią savaitę kelių balsų persvara parlamentinės Liberalų ir centro frakcijos seniūno rinkimuose nugalėjo E.Gentvilui artimą Eligijų Masiulį.

Minėtame LCS rinkimų štabo rašte apie finansinius įsipareigojimus primenama ne tik E.Gentvilui, bet ir į Seimą kandidatavusiems liberalcentristams.

Pasak laiško, pagal rugpjūčio 23 dienos LCS valdybos sprendimą į Seimą pirmajame dešimtuke įrašyti kandidatai turėjo sumokėti po 15 tūkst. litų, antrajame - 10 tūkst. litų.

Laiške pažymima, jog iš pirmojo dvidešimtuko savo dalis padengė tik A.Zuokas, Kęstutis Glaveckas, Gintaras Steponavičius, Eligijus Masiulis, Algis Čaplikas, Raimondas Šukys, Algirdas Gricius, Ž.Šilgalis.

"Derėtų nepamiršti, jog atstovaudami partijai, turime ne tik įgaliojimų, bet ir įpareigojimų bei įsipareigojimų", - tokiais žodžiais baigiamas LCS rinkimų štabo laiškas partiečiams.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų