Saugokimės netikrų pranašų
Ar vertėjo p. Petrui Ivanauskui imtis knygos "Briuselio erdvėlaivis - kaip Europoje žlunganti demokratija" "recenzijos"? Manau, kad ne. Kadangi jo teiginiai, kuriuos jis pateikė savo straipsnyje "Artėja Europos Sąjungos žlugimas", ("Akistata"), remiantis knygos autoriais, iškreipia tikrovę.
Pirmiausia - ES nėra griūvanti, bet klestinti. Per 44 gyvavimo metus Europos Sąjungos narių skaičius nuo šešių išaugo iki penkiolikos. Dabar prie tų penkiolikos pareiškė norą prisijungti dar dešimt. Nejaugi šių šalių politikai ir ekonomistai nėra susipažinę su knygos turiniu? O gal jie visi kvailesni už knygos autorius? Galima pateikti sąrašą valstybių, kurios nepareiškė noro stoti į ES. Tai Lichtenšteinas, Kroatija, Bosnija ir Hercegovina, Albanija, Makedonija, Jugoslavija, Islandija. Ir Šveicarija su Norvegija. Išskyrus dvi paskutines, matome, kad jų liko nedaug ir nereikšmingų. Šveicarija turi daug galingų bankų, o Norvegija - naftos išteklių. Dėl to mes su jomis negalime lygintis.
Taip pat negalima remtis Margaret Tečer pranašyste, kadangi ji nėra pasižymėjusi kaip pranašė. Nesinori remtis ir euroskeptiko Algimanto Endriukaičio bei kitų panašių nuomone, nes didžiulė dauguma politikų ir mokslo vyrų mano kitaip.
Ponas Ivanauskas teigia, kad mes jau vienoje tokioje sąjungoje buvome. Tai demagogija. Tarybų Sąjunga nepalyginama su Europos Sąjunga. Tarybų Sąjunga buvo pavergtų tautų imperija, bet jokia sąjunga. Europos Sąjunga sukurta savanoriškumo principu.
Teigiama, kad ES dabar yra 15 000 biurokratų. Biurokrato etiketę galima kabinti daugeliui, kurių veiklos esmė nesuprantama. Tačiau Europos Sąjunga labai griežtai kontroliuoja lėšų naudojimą.
Tvirtinimas, kad ES dominuos Vokietija ir Prancūzija, taip pat yra neįtikėtinas, nes pagal galutinį Ministrų Tarybos balsų paskirstymo susitarimą tik keturios didžiosios Europos Sąjungos valstybės turės po 29 iš 342 balsų, o sprendimus gali blokuoti 89 balsų mažuma. Todėl matome, kad ES yra demokratinė sąjunga.
Nereikia nusigąsti, kad Lietuvoje pensininkams bus riesta, nes, pavyzdžiui, atostogaujančių ES valstybių pensininkų matome daug ir Lietuvoje, ir kitose valstybėse.
Europos Sąjungos valstybėse nežinomas ir toks reiškinys kaip atlyginimų dirbantiesiems neišmokėjimas keletą mėnesių.
Klaidinga manyti, kad ES nukentės tautiškumas. Kiekviena valstybė turi savo kalbą, kultūrą, vėliavas. Net po bendrų pinigų eurų įvedimo ant monetų antros pusės iškalami valstybių narių simboliai. Pavyzdžiui Australijos - Mocartas, Belgijos - karalius Albertas II, Ispanijos - karalius Chuanas Karlosas, Italijos - Leonardas de Vinčis, Olandijos - karalienė Beatričė, Vokietijos - erelis ir t. t. Mąstantis žmogus turėtų pagalvoti, ar kurstytojai prieš Europos Sąjungą, bauginantieji Lietuvos gyventojus neturi kitų slaptų tikslų.
Valentinas Randis