Lietuvoje kyšių reikalavimų mažėja, tvirtina Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovai.
Ketvirtadienį įvykusioje spaudos konferencijoje, kurioje buvo pristatyta šių metų pirmojo pusmečio STT veiklos ataskaita, Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas Vytas Rimkus teigė, kad šiuo metu viena didžiausių problemų yra ta, kad žmonės daugiau siūlo kyšių, negu jų reikalauja.
Remiantis atliktais sociologiniais tyrimais, viena korumpuočiausių sričių, anot V.Rimkaus, Lietuvos gyventojai laiko sveikatos apsaugos sritį. Be to, Korupcijos prevencijos valdybos viršininkas išskyrė sritis, kuriose, pasak jo, yra išduodami įvairūs leidimai, pavyzdžiui, savivaldybes.
"Tradiciškai yra išskiriama policija (...) Tačiau, bent 30 procentų gyventojų teigia, kad kelių policija yra mažiau korumpuota", - žurnalistams sakė V.Rimkus.
STT vadovas Žimantas Pacevičius teigė, kad pakankamai sunku dirbti yra tiriant galimas teisėjų korupcijos bylas.
"Jūs žinote teisėjų imunitetą ir visa kita. Jeigu ten (pareigūnai - BNS) pradeda bylą, tai tai jau yra aukštasis pilotažas", - tvirtina STT direktorius.
Kaip to priežastį, Ž. Pacevičius įvardino teisėjų nenorą bendradarbiauti su STT bijant būti teisiamais.
Anot STT atstovų, didelių problemų kyla ir dėl advokatų galimų neteisėtų veiksmų tyrimo.
V.Rimkaus teigimu, advokatai turi dar didesnį imunitetą negu teisėjai, kuris prilygsta tik prezidento imunitetui. Visgi, tikimasi, kad naujajam Seimui pasiūlytos įstatymo pataisos pakeis šiuo metu galiojančią ydingą praktiką.
Ž.Pacevičius pažymėjo, kad dabar STT susiduria ir su kitomis problemomis, pavyzdžiui, nedideliu pajėgumu ar technikos atnaujinimu ar naujos technikos įsigijimu.
"Yra žmonės, kurie nori ateiti, bet jie mums netinka, o tų, kokių norim, nerandam", - sakė STT vadovas.