Seimo opozicija abejinga Lietuvos studentams. Šitokį požiūrį ji akivaizdžiai pademonstravo blokuodama Naujosios sąjungos (socialliberalų) deleguoto švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus Auškštojo mokslo įstatymo pataisą. 

A.Monkevičiaus teiktos pataisos esmė – akademinių skolų neturinčius studentus atleisti nuo mokesčio už studijas. Ši pataisa garantuotų aukštojo mokslo prienamumą ne pagal piniginės storį, o gebėjimus.

Bandydama išvengti studentų bendruomenės priešiškumo, opozicijos lyderė – Tėvynės sąjungos frakcija – išplatino pareiškimą, kuriame socialliberalą A.Monkevičių netiesiogiai išvadino populistu.

„Kritikuodami kitos partijos narį konservatoriai bando išvengti atsakomybės už savo veiksmus. Naujoji sąjunga nuosekliai dirba, kad aukštasis mokslas taptų kokybiškas ir prienamas. Ką sugebame švietimo srityje, jau įrodėme. Kai atėjome į valdančiąją koaliciją, švietimo sistemoje buvo chaosas. Mokytojai streikavo, į gatves ėjo ir moksleiviais. Socialliberalų deleguotas ministras surado dialogą su mokytojais ir stabilizavo padėtį“, – tvirtino Naujosios sąjungos frakcijos Seime seniūnas Vaclovas Karbauskis.

Matydama atmestiną opozicijos požiūrį į švietimo sistemą, Naujoji sąjunga išreiškia gilias abejones, ar konservatoriams pavyktų susitvarkyti švietimo srityje. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų šešėlinis švietimo ir mokslo ministras Mantas Adomėnas spalio 7 d. vaikščiojo po Gariūnų turgavietę ir pasakojo apie smulkaus verslo svarbą. Ar toks vienkartinis susidomėjimas smulkiaisiais verslininkais nėra populizmas?

„Tėvynės sąjungos frakcija pirmadienio Seimo posėdyje svarstant Aukštojo mokslo įstatymo pataisą inicijavo svarstymo pertrauką. Šitokiais neatsakingais veiksmai žlugdomas studentų bendruomenės pasitikėjimas politikais ir demonstruojamas atsmestinis požiūris į švietimą“, – teigė V.Karbauskis.    


Rašyti komentarą...
A
Ar tikrai turguje
2008-10-10 11:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Adomenas su Kubiliumi ne tik agitavo, bet dar ir pirko batus? O spalva kokia, raudona? Geras vaizdzelis...
Atsakyti
0

M
Ministre, NEMELUOK!
2008-10-10 12:35:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
SEIMO TĖVYNĖS SĄJUNGOS

FRAKCIJOS
SENIŪNĖS

PAREIŠKIMAS

Lietuvos studentijos bėdos - G.Kirkilo vyriausybės “nuopelnas”

2008 m. spalio 8 d.


Studentai ir dėstytojai tapo Vyriausybės ir Švietimo ministro rinkimų kampanijos įkaitais. Šį pirmadienį Seimas atidėjo svarstymą Vyriausybės pateikto Aukštojo mokslo įstatymo nuostatos, kuri numato nemokamą mokslą visiems skolų neturintiems studentams, nes Vyriausybė nenurodė, iš kur paimti lėšų aukštosioms mokykloms finansuoti.

Vyriausybės siūlomoje aukštųjų mokyklų finansavimo tvarkoje nebuvo nurodyti konkretūs lėšų šaltiniai, išskyrus aukštųjų mokyklų papildomai užsidirbtus pinigus. Ką reiškia, kai ministrai populistiškai siūlo finansiškai neparemtus įsipareigojimus? Tai liudija viena – Lietuvoje nėra dabartinės vyriausybės, yra tik atskiri ministrai ir premjeras, besiruošiantys rinkimams.

Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams nepriimtinas toks valdančiųjų siūlomas problemos sprendimas aukštųjų mokyklų sąskaita. Mes – ne prieš pačią idėją, mes tik siekiame, jog ta idėja būtų finansiškai pagrįsta. Todėl TS-LKD ir paprašė pertraukos svarstyme iki kito pirmadienio, pareikalaudama nurodyti realų lėšų šaltinį.

Seimo Tėvynės sąjungos frakcija ne kartą siūlė peržiūrėti biudžetą ir užtikrinti prioritetinių sričių finansavimą. Deja, valdantieji atkakliai neigė prastą biudžeto būklę ir neperskirstė valstybės išlaidų. Taip pat esame paskelbę aiškų planą kaip iš esmės pertvarkyti aukštąjį mokslą, o ne užsiimti gaisrų gesinimu.


Tėvynės sąjungos frakcijos
Seniūnė Irena Degutienė

Atsakyti
0

k
konservai yra Lietuvos beda...
2008-10-10 12:58:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
reik tiketis ju mazes, o ne dauges po siu rinkimu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų