Geriausiu Kauno sekliu šiemet išrinktas miesto Vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo tarnybos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus tyrėjas Gedas Bražinskas (33 m.). Šio pareigūno pastangomis šiemet demaskuotos didelės Vilijampolės ir Šančių automobilių vagišių gaujos, už grotų sėdo jų vadeivos. Baudžiamojon atsakomybėn patraukta 12 šių grupuočių narių, įtariamų per 30 automobilių vagystėmis.
- Ar ramiai paliekate gatvėje savo automobilį, o gal jame įmontuotas koks nors dar vagių neperprastas apsaugos įtaisas?
- Savo automobilį paprastai palieku saugomose aikštelėse ar ten, kur būriuojasi daugiau žmonių, likimo valiai jo niekada nepatikiu. Jame sumontuota signalizacija nėra supersudėtinga, tačiau vienas slaptas atjungiklis tikrai yra. Neįvardindamas markės galiu paminėti, kad mano asmeninis automobilis, jei tikėsime statistika, priklauso vagiamiausių automobilių kategorijai, tačiau bandymų jį nuvairuoti kol kas nepastebėjau. Tikrai nemanau, kad automobilių vagys man daro kokią nors išimtį.
- Jums pačiam teko sulaikyti ne vieną automobilių vagį, sėdėjusį prie tik ką nuvairuotos mašinos vairo. Kokį neįtikinamiausią pasiteisinimą iš jų esate išgirdęs?
- Bene originaliausiai aiškinosi vagišius, kurį sulaikėme bendros operacijos su kolegomis iš Vilniaus metu. Sostinėje nuvairuotu automobiliu magistraliniu keliu atvažiavęs jurbarkietis ties Kauno rajono riba pastebėjo pasalą ir nusuko į mišką. Dar kiek pavažiavęs vaikinas sustojo ir išlipęs iš automobilio nuėjo "pasivaikščioti". Kai jį sulaikėme, jurbarkietis aiškino, jog miške grybavo. Tačiau visą miško paklotę tuo metu dar dengė gilus sniegas. O dažniausiai sulaikyti įtariamieji aiškinasi standartiškai: "Esu nekaltas, mane sugavo ir pasodino prie vairo".
- Kokia dažniausiai būna pirmoji pavogtos autotransporto priemonės savininko reakcija, kai jį nuvežate prie ką tik surasto jo automobilio?
- Jei savininkas prie surastos jo autotransporto priemonės atsiduria netikėtai, dažniausia praranda žadą, o tik vėliau pasako ačiū. Dažniausiai žmonės pradžioje net nepastebi vagišių padarytos žalos: išlaužtų durų spynelių ar variklio užvedimo mechanizmų, pradingusių detalių ar garso aparatūros. Tik gerokai vėliau automobilių savininkai jau gali pradėti vardinti patirtus nuostolius. Net jei automobilį surandame išardytą dalimis, žmonės už tai padėkoja ir prisipažįsta, jog tikrai nesitikėjo, kad jų transporto priemonė kada nors bus surasta.