Nauji Vakarų mokslininkų atradimai padės atostogaujantiesiems ne tik nepakenkti sveikatai, bet ir be ypatingų pastangų ją pasitaisyti. Šiuolaikinė medicina įrodė: šviesos, naudingumu panašios į saulės, nėra. Saulės spinduliai atgaivina regėjimą, greitina kraujo cirkuliaciją, neutralizuoja infekcijas. Saulės šviesa gydomas konjunktyvitas, trachoma, astigmatizmas, trumparegystė ir toliaregystė. Taigi žiūrėkite į saulę. Aišku, ne vidurdienį, o rytą, geriausia - saulei tekant. Plačiai atmerktomis akimis, kol pradėsite ašaroti.
Pasirodo, nepakeičiamas grožio ir sveikatos instrumentas visuomet yra po ranka. Taip mano kosmetologas Renė Kochas. Tikriausiai vaikystėje tėvai prie sumuštos vietos kiekvienam dėjo šaltą šaukštą. Renė Kochas pradėjo naudoti ne tik šaltus, bet ir karštus ir net aromatizuotus šaukštus. Pridėti prie reikiamos vietos jie gerina kraujotaką, limfos tekėjimą, raumenys tampa tampresni, veido kontūrai pagražėja. Beje, pagražėja ne tik veidas. Šaukštai gerai veikia ir nudribusius sėdmenis, riebalų sankaupos ant pilvo bei klubų ir net celiulitą!
Dar mokslininkai pataria turguje ieškoti violetinių morkų. Violetinės morkos - šios vasaros naujiena. Britanijos daržininkai galų gale "grąžino" šiai daržovei jos natūralią spalvą ("tradicinę" oranžinę morką olandų sodininkai išvedė tik XVI amžiuje). Pasirodo, violetinės morkos kur kas naudingesnės sveikatai, be to, gerokai saldesnės.
Derėtų nusiraminti bijantiesiems karštu oru vartoti daug skysčių (kad neapsunkintų širdies). Kalifornijos Lomo Lindo universiteto tyrinėtojai tvirtina: jei žmogus per dieną išgeria daugiau kaip penkias stiklines vandens, rizika, kad jį ištiks širdies priepuolis, žymiai sumažėja. Tačiau čia kalbama tik apie vandenį. Arbata, kava, sultys, pienas, spiritiniai gėrimai širdies sutrikimų galimybę padidina.
Sugriautas ir mitas, kad mėsą valgyti nesveika. Kas nori turėti gražius, sveikus plaukus, geriau tegul netampa vegetaru. Europos mokslininkų grupė nustatė, kad jautienoje ir avienoje yra tiesiog unikalus mikroelementų "rinkinys". Tokių mikroelementų nėra jokiame kitame valgomame produkte. Mėsa, valgoma pavasarį ir vasarą, padeda rudenį ir žiemą plaukams išlikti sveikiems.
O ryklius valgyti pavojinga. Britanijos medikai jokiu būdu nerekomenduoja valgyti šio grobuonies, taip pat kardžuvės ir žuvies-adatos mėsos. Paskutiniais tyrimais įrodyta, kad šių žuvų mėsoje yra pernelyg daug gyvsidabrio. Nėščiosioms ir vaikams iki 16 metų ryklienos geriau nė neragauti, o visiems kitiems valgyti ne dažniau kaip kartą (po labai nedaug) per savaitę. Bet kokią kitą žuvį mokslininkai pataria valgyti dukart per savaitę (ruošti, žinoma, tik savose sultyse, garuose arba su augaliniu aliejumi).