• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai norisi tiktai ramybės...

Kai pavargstame, labai norisi pabūti ramioje aplinkoje, tyliai pasėdėti, pasvajoti, atsipalaiduoti. Tačiau yra žmonių, kurie gyvena toliau nuo gatvės, būna visiškoje tyloje, tačiau galvoje jaučia keistą ūžesį, ausyse - spengimą, švilpimą. Tokie garsai labai vargina, neleidžia pailsėti ir kelia nerimą. Žmogus ima galvoti apie rimtą ligą, svarsto, jog galbūt galvoje vystosi koks nors auglys ir t. t. Taigi, kas sukelia tokius nemalonius pojūčius?

REKLAMA
REKLAMA

Medikai negali įvardyti tikslių šio negalavimo priežasčių - jos gali būti labai įvairios. Ūžesį ausyse gali sukelti kraujo apytaka vidinės ausies kraujagyslėse, klausos nervo ligos ar netgi kai kurių vaistų vartojimas. Dėl ūžesio galvoje galima kaltinti galvos smegenų kraujotakos sutrikimus, kraujagyslių aterosklerozę, vaikystėje ar jaunystėje patirtas ir seniai užmirštas galvos traumas. Paprastai tokiems sunegalavusiems asmenims galima patarti kreiptis į gydytoją, tačiau galima pasiūlyti ir liaudiškų gydymosi priemonių...

REKLAMA

Dings ūžesys, pagerės klausa

Ūžesys ausyse sumažės, jeigu ryte ir vakare į jas įlašinsite po keletą lašų šviežiai spaustų svogūnų sulčių. Galima pasigaminti ir štai tokį nuovirą: tris valgomuosius šaukštus raudonėlio suberti į termosą ir užpilti trimis stiklinėmis verdančio vandens. Užpilą reikėtų palaikyti per naktį. Ryte nukošus, išgerti jį per dieną po pusę stiklinės likus pusvalandžiui iki valgio. Ūžesį galvoje turėtų mažinti ir tokia žolių mišinio arbata. Reikės mėtų lapų ir gudobelės žiedų arba dobilų žiedų ir šliaužiančiosios žiemės žolės. Vaistažoles sumaišome lygiomis dalimis. Tuomet du valgomuosius šaukštus mišinio suberkime į termosą ir užpilkime dviem stiklinėmis verdančio vandens. Palaikius per naktį, ryte antpilą nukošiame ir geriame po pusę stiklinės keturis kartus per dieną pusę valandos prieš valgį. Be to, varginantį ūžesį ausyse gali panaikinti skiestas obuolių actas su medumi. Jį reikėtų gerti tris kartus per dieną bevalgant. Šis gėrimas labai gerina klausą, papildo organizmo atsargas mineralais ir skystina kraują.

REKLAMA
REKLAMA

Prašviesės galva, pagerės atmintis

Kad sumažėtų ar visai išnyktų ūžimas galvoje, būtina stiprinti kraujotaką, gerinti galvos smegenų veiklą. Tai padaryti padės dobilų antpilas. Jį reikėtų paruošti taip: du šaukštus dobilų žiedų suberti į termosą ir užpilti dviem stiklinėmis verdančio vandens. Visa tai reikia palaikyti per naktį, o ryte antpilą nukošus gerti po pusę stiklinės keturis kartus per dieną likus pusvalandžiui iki valgio. Beje, reikėtų valgyti daugiau graikinių riešutų ir migdolų - jie labai gerina smegenų veiklą. Kraujagysles puikiai valo kaštonų žiedų ir smulkintų pušų spyglių arbata, stipri melisos arbata, užplikyta termose ir palaikyta kelias valandas (ją reikėtų gerti prieš valgį po 50 gramų visą mėnesį), arba lygiomis dalimis sumaišytas skystas medus, alyvų aliejus ir citrinų sultys. Tokio mišinio reikėtų gerti po arbatinį šaukštelį rytais pusvalandį prieš valgį. Minėtas mišinys ne tik valo kraujagysles, bet ir gerina atmintį bei savijautą, malšina galvos skausmus. Dar galima pasigaminti ir vartoti kitus kraujagysles puikiai valančius mišinius. Valgomąjį šaukštą tarkuotų krienų sumaišyti su stikline grietinės. Kasdien reikėtų suvalgyti po šaukštą šios masės tarp valgymų. Tokiu būdu kraujagysles reikėtų valyti mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūžimą galvoje mažina, kraujagyslių sklerozę gydo ir šermukšnio žievė. Reikėtų 200 gramų paprasto šermukšnio žievės užpilti puse litro vandens ir virinti ant nedidelės ugnies net dvi valandas. Taip pagamintą arbatą reikėtų gerti po 20-30 gramų prieš valgį tris kartus per dieną. Galvos ūžesį taip pat gerai malšina obuoliai, obelų lapų ir obuolių žievelių arbatos. 20 gramų džiovintų obelų lapų užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 10 minučių. Panašiai reikėtų ruošti ir šviežių ar džiovintų obuolių žievelių arbatą. Emaliuotame inde šaltu vandeniu užpiltas žieveles užvirinus ir pakaitinus 10 minučių, arbatą galima gerti paskaninus citrina, cukrumi ar uogiene. Ji gali būti ir karšta, ir šalta.

REKLAMA

Beje, bendrą žmogaus savijautą labai gerina paprasčiausi dalykai. Štai reikėtų įprasti rytais prieš pusryčius išgerti stiklinę šilto vandens su šviežiai išspaustomis citrinų sultimis (arbatinis šaukštelis vienai stiklinei vandens). Toks gaivinantis gėrimas padeda pašalinti iš galvos ir viso organizmo aterosklerozines nuosėdas.

Taigi, suskaudus galvą ar pajutus ūžesį, neskubėkime bėgti į vaistinę pirkti vaistų nuo skausmo. Išbandykime labai paprastas, bet veiksmingas liaudiškas priemones.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų