Popiežius Jonas Paulius II antradienį įšventins 31 naują kardinolą. Atitinkama ceremonija savotiškai vainikuos jo išrinkimo popiežiumi 25-osioms metinėms skirtas iškilmes.
Iš pradžių buvo numatyta, kad naujųjų kardinolų įšventinimo ceremonija įvyks tik kitų metų pradžioje, bet ji buvo atkelta į spalį dėl sparčiai silpstančios Jono Pauliaus II sveikatos. Praėjusią savaitę, atšventęs savo išrinkimo "sidabrinį" jubiliejų, 83 metų amžiaus popiežius paskelbė palaimintąja velionę Motiną Teresę.
Kardinolai yra po popiežiaus aukščiausio rango Romos katalikų Bažnyčios hierarchai. Jaunesni negu 80 metų kardinolai iš savo tarpo renka popiežių. Tarp naujųjų kardinolų yra daug dvasininkų iš tokių tolimų pasaulio kampelių kaip Sudano, Ganos, Nigerijos, Vietnamo, Gvatemalos, Brazilijos ir Indijos. Be to, tarp jų, anot bažnytinių reikalų apžvalgininkų, yra tik penki dvasininkai, nesutinkantys su popiežiaus pasaulėžiūra ir doktrina. Tai verčia manyti, kad naujasis Bažnyčios vadovas laikysis panašių nuostatų kaip Jonas Paulius II ir nemėgins keisti jo sprendimų dėl kontracepcijos ir moterų kunigų draudimo.
Nemažai Bažnyčios hierarchų mano, kad kitas popiežius bus kilęs iš besivystančio pasaulio, nes būtent čia tikėjimas yra stipriausias ir gyviausias.
Europiečiai šiuo metu sudaro apie pusę slaptos konklavos, rinksiančios naują popiežių, narių, bet daug kardinolų europiečių, atrodo, nenori, kad į Šventąjį Sostą vėl sėstų italas. Lenkas Jonas Paulius II buvo pirmasis popiežius ne italas per 455 metus. Šeši kardinolai yra italai ir tai yra didžiausia nacionalinė frakcija, tačiau didesnį vaidmenį už nacionalinius blokus renkant popiežių tikriausiai vaidins įvairūs regioniniai aljansai.
dpa-ELTA