Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) patvirtino, kad Lenkijoje sulaikyti 12 Indijos piliečių yra tie patys, kurie prieš keletą dienų pabėgo iš Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje, dar vieną Indijos pilietį sulaikė Rusijos pasieniečiai.

"Patvirtiname, kad tai tie patys asmenys, nes sutampa jų vardai su išėjusiųjų iš centro Pabradėje", - BNS penktadienį ryte sakė VSAT atstovas viešiesiems ryšiams Rokas Pukinskas.

Pareigūno teigimu, šiuo metu į Pagėgių rinktinę prie sienos su Rusija yra išvykusi Lietuvos pareigūnų grupė, kuri su Rusijos kolegomis aiškinsis, kokiais keliais Indijos piliečiai pateko į Rusiją.

R. Pukinskas pažymėjo, kad prie Lietuvos ir Lenkijos sienos nelegalių migrantų pėdsakų nerasta, nefiksuotas sienos pažeidimas, todėl pagal tarp šalių galiojančią readmisijos sutartį Lenkija Lietuvai nelegalių migrantų perduoti negali, nes nepažeista siena.

Dvylika migrantų sulaikyti Lenkijos šiaurės rytuose, netoli Goldapo miesto. Šiame regione susikerta Lietuvos, Rusijos Kaliningrado srities ir Lenkijos sienos. Vienas indas pareigūnams įkliuvo Kaliningrado srityje.

Manoma, kad indai pirmiausia neteisėtai kirto Lietuvos ir Rusijos sieną, vėliau iš Kaliningrado srities perėjo į Lenkiją.

Nelegalai sulaikyti per bendrą Rusijos ir Lenkijos pareigūnų operaciją.

13 Indijos piliečių iš URC pabėgo šią savaitę, kuomet gavo administracijos leidimą išeiti iš centro teritorijos 72 valandoms. Šis laiko tarpas yra nustatytas Lietuvos teisės aktuose, reglamentuojančiuose pabėgėlio statuso suteikimą.

REKLAMA

Pirmadienį ryte iš centro išėjo 16 indų, o į centrą ketvirtadienį ryte grįžo tik trys.

Užsieniečių registracijos centre Pabradėje, teismo sprendimu, laikinai apgyvendinami neteisėtai esantys ir neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai. Migracijos departamento sprendimu, URC taip pat apgyvendinami užsieniečiai, prašantys suteikti pabėgėlio statusą Lietuvoje.

Šiuo metu URC gyvena 86 nelegaliai į Lietuvą atvykę užsieniečiai, dauguma jų - Indijos ir Rusijos piliečiai.

BNS


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų