• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dešimtys tūkstančių Honkongo gyventojų su transparantais, skėčiais ir vėduoklėmis antradienį (07.01) išėjo į gatves, kad pareikštų nepritarimą naujajam kovos su diversijomis įstatymui ir reikalautų teisės patiems rinkti savo teritorijos vadovus.

REKLAMA
REKLAMA

"Sugrąžinkite valdžią žmonės", - skandavo protestuotojai. Daugelis jų buvo apsirengę juodai - gedėjo dėl savo teisių ir laisvių.

REKLAMA

Anot kritikų, nacionalinio saugumo įstatymas, kurį Pekinas mėgina primesti Honkongui, kelia didžiausią grėsmę pagrindinėms buvusios britų kolonijos gyventojų teisėms nuo teritorijos grąžinimo Kinijai prieš šešerius metus.

Organizatoriai teigia, kad protesto demonstracijoje dalyvaus per 100 tūkst. žmonių ir ji taps masiškiausia kada nors Kinijoje nuo susidorojimo su studentų demokratijos judėjimu 1989 metais įvykusia protesto akcija. Tiesa, daug demonstrantų net nepasiekė protesto eisenos vietos, nes visiškai perpildyti metro traukiniai ir vietinio susisiekimo autobusai nepajėgė pervežti visų norinčių patekti į Honkongo centrą.

REKLAMA
REKLAMA

Kelios valandos prieš protesto eiseną grupė demonstrantų sudegino Kinijos komunistų partijos vėliavą. Šis incidentas įvyko už kelių šimtų metrų nuo suvažiavimų centro, kur dalyvaujant Kinijos premjerui Wen Jiabao (Ven Dziabao) ir šimtams vietos politikų bei verslininkų buvo minimos šeštosios Honkongo susivienijimo su Kinija metinės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Reikalaujame galo vienpartiniam valdymui ir paleisti politinius kalinius", - skandavo akcijos dalyviai, vėliau padegę raudoną vėliavą su geltonos spalvos pjautuvu ir kūju.

Premjeras Wen Jiabao, reaguodamas į visuomenės pasipiktinimą, pirmadienį užtikrino, kad Honkongo specialus statusas bus išsaugotas. Jo teigimu, stabilumas yra Honkongo ilgalaikio klestėjimo garantas.

REKLAMA

Nors Honkongui buvo žadėta, kad grįžus į Kinijos sudėtį bus išsaugota jo autonomija, o vietos valdžia tvirtina, kad teritorija dar niekada neturėjo tiek daug laisvės, kritikai sako įžvelgiantys subtilią, tačiau neginčijamą laisvių varžymo tendenciją.

Vyriausybės noras įgyvendinti nacionalinio saugumo įstatymą pakurstė baimes, kad Honkonge greitai su kitaip manančiais bus elgiamasi taip kaip Kinijoje.

REKLAMA

Kinija savo ruožtu būgštauja, kad be šio įstatymo Honkongas taps diversinių akcijų prieš Kiniją placdarmu.

Naujasis įstatymas numato laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmes už diversijas, išdavystę ir kurstymą atsiskirti nuo Kinijos, įteisina uždarus teismų procesus ir suteikia policijai teisę daryti kratas be kratos orderio.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų