• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydytojo priimamasis

Trūkinėja sausgyslės

Jonas O. iš Šiaulių klausia: " Mano labai silpnos sausgyslės - tai vienur, tai kitur, žiūrėk, ir nutrūksta (daugiausia trūkę yra rankų - per riešus, kojų ir net kažkur nugaroj, apie sprandą ir t.t.). O jau amžius toks, kad derėtų smarkiai susirūpinti - bijau, kad neatgulčiau ant patalo. Gal žinote kokį efektyvų receptą, kaip jas pastiprinti?"

REKLAMA
REKLAMA

Sausgyslės - tai stipraus jungiamojo audinio juostos, kuriomis raumenys prisitvirtina prie kaulų. Sausgyslių sužalojimai būna tokie: 1. Patempimai. 2. Plyšimai. 3. Uždegimai (tendinitai). Ligos priežastys

REKLAMA

Sausgyslių plyšimai dažniausiai įvyksta traumų metu ar nuo staigaus labai stipraus raumens įtempimo. Jos gali trūkti ir nuo tiesioginio smūgio buku daiktu. Sausgyslės patempimas yra ne kas kita, kaip dalinis trūkimas - nutrūksta tik dalis sausgyslės skaidulų. Sausgysles traumuoja ir nuolatiniai monotoniški pasikartojantys judesiai - tada dažniau kyla sausgyslės uždegimas, kuris yra tarsi reakcija į nuolatinį sausgyslės traumavimą ir plyšimus. Taip pat ši liga būdinga žmonėms, kurie panašius judesius atlieka darbe ar namuose, pavyzdžiui, dirba su rankiniu atsuktuvu, plaktuku, žirklėmis, plauna langus. Ši liga - tai tarsi tam tikrų sausgyslių pertempimas. Per stipriai apkraunant raumenis, sausgyslės trūkinėja, prasideda tų vietų uždegimas. Simptomai * Tinimai. * Ūmus sąnarių skausmas. * Ūmus sausgyslių skausmas. * Apriboti galūnių judesiai. * Sąnario nestabilumas. * Gumbas. * Kraujosrūvos odoje.

REKLAMA
REKLAMA

Ligos eiga

Jau antrąją savaitę po traumos prasideda sausgyslės gijimas, tačiau jungiamojo audinio randas susiformuoja tik maždaug per 3 savaites, todėl šiuo laikotarpiu reikia stengtis per daug neapkrauti galūnės, krūvį didinti palengva. Prie viso fizinio krūvio patariama grįžti ne anksčiau kaip po 3-6 savaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydymas

Patinimo ir skausmo mažinimui pažeistos vietos sutvirtinamos, subintuojamos elastiniu bintu ar specialiu įtvaru, kartais uždedamas gipso įtvaras. Skausmą numalšinti pirmomis dienomis po susižeidimo padės ledo pūslė. Uždėkite ją ant skaudančios vietos 20 minučių 4-8 kartus per dieną. Nelaikykite ledo pūslės ilgiau (gali būti nušalimas) ir nedėkite tiesiai ant odos - apvyniokite rankšluosčiu ar kt. Daugumą sausgyslių plyšimų reikia gydyti chirurgiškai - sausgyslės susiuvamos ar iš naujo pritvirtinamos prie kaulo. Reabilitacinio gydymo tikslas - pagerinti sužalotos galūnės būklę bei sugrąžinti buvusią jėgą ir lankstumą. Skiriama speciali mankšta, fizioterapinės procedūros.

Kaip stiprinti sausgysles * Maitinkitės pilnaverčiu subalansuotu maistu, tačiau venkite antsvorio - papildomas svoris dar labiau apkrauna sąnarius, sausgysles ir raiščius. * Pirmąsias dvi paras po traumos duokite sužalotai galūnei ramybę, nejudinkite pažeistos vietos. Jei susižeidėte kelį ar čiurną, naudokitės ramentais. Pirmomis dienomis koją ar ranką laikykite kiek pakėlę - pasidėkite ant pagalvės. Tai sumažins galūnės tinimą. Grįžti prie normalaus fizinio krūvio rekomenduojama tik tuomet, kai pasiektas buvęs sąnario lankstumas, judesių amplitudė, jėga. Neapkraukite sąnario visa jėga, jei dar jaučiate skausmą. * Avėkite patogią avalynę, pasirinkite tinkamus batus, jei planuojate atlikti didesnį fizinį krūvį. * Darykite apšilimo pratimus prieš sportuodami. * Venkite sportuoti, dirbti monotoniškų judesių reikalaujantį darbą, jei jaučiatės pavargęs ar jums skauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų