REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gydė skrandį - mirė nuo infarkto

Virginija GRIGALIŪNIENĖ

Dažnas sunkia liga susirgęs ligonis iš gydytojo sulaukia priekaištų, neva "liga užleista" - žmogus atseit per ilgai delsęs, pavėluotai kreipęsis medicininės pagalbos. Tokiais priekaištais gydytojas tarsi apsidraudžia, jei gydymas būtų neefektyvus, jei nepavyktų ligoniui padėti. Tačiau pasitaiko ir taip, jog, turėdami ilgametę darbo praktiką bei šiuolaikinę aukšto lygio medicininę diagnostinę aparatūrą, Hipokratui prisiekę žmonės baltais chalatais neįsigilina į ligonio negalavimus, nesivargina atlikti elementarių tyrimų, o ištikus blogiausiam - ligoniui mirus - abejingai paaiškina: mes, medikai, prie mirčių pripratę - sunkiau su tuo susitaikyti mirusiųjų artimiesiems...

REKLAMA
REKLAMA

Nustatė skrandžio opą, kurios... nebuvo

- Tuoj po Naujųjų metų 52 metų amžiaus vyras Stasys pradėjo skųstis skausmais skrandžio srityje, rėmeniu, - korespondentei pasakojo kaunietė Aldona Radžiūnienė. - Kartais tie skausmai nueidavo į nugarą, petį. Patariau vyrui nelaukti - kreiptis į polikliniką...

REKLAMA

Stasys nedelsė - užsiregistravo pas viešosios įstaigos Kauno Šilainių poliklinikos Aleksoto skyriaus apylinkės gydytoją Liną Žemulaitienę, kuriai pirmai ir išsakė visus nusiskundimus. 20 metų gydytojos darbo praktiką turinti medikė įtarė, kad paciento skrandyje gali būti opa, todėl nusiuntė į Šilainių polikliniką ištirti skrandį. Po savaitės, sulaukus eilės, šioje gydymo įstaigoje ligonio skrandis buvo ištirtas, gydytojos prognozuota diagnozė (skrandžio opa) patvirtinta. Buvo paskirti atitinkami vaistai. Tačiau Stasys nuo tų vaistų nejautė jokio pagerėjimo. Netgi priešingai - "rėmuo ėdė" dar labiau, skaudėjo visą krūtinę.

REKLAMA
REKLAMA

Matydama, kaip vyras kamuojasi, žmona Aldona Radžiūnienė pasiūlė iškviesti Greitąją pagalbą. Tačiau Stasys sakė verčiau pakartotinai kreipsiąsis į apylinkės gydytoją. Pastaroji, anot Aldonos Radžiūnienės, įtardama, jog gali būti plyšęs skrandis, vyrui iškart išrašė siuntimą į Kauno antrąją klinikinę ligoninę.

Stasys, anot Aldonos, dar spyriojosi, nenorėjo gulti į ligoninę, tačiau žmona jį priprašė. Girdi, viską ištirs, tiksliai nustatys, kas yra, prižiūrimam medikų tikrai bus ramiau nei gulėti namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stasį Radžiūną guldant į stacionarą buvo pirmą kartą atlikta širdies kardiograma (apylinkės gydytoja šio tyrimo nebuvo paskyrusi). Ūmių pakitimų, kaip vėliau bus paaiškinta, toji kardiograma nerodė, tad Vidaus ligų skyriaus palatoje atsidūręs ligonis ir toliau buvo gydomas nuo skrandžio opos (kurios, kaip vėliau paaiškės, nebuvo išvis!).

Žmona ir du sūnūs - 17 metų Audrius bei 24 metų Arūnas - vyrą ir tėvą lankė kasdien. Nors Stasys apie savo savijautą kalbėjo nenoriai, namiškiai jautė, kad jam nė kiek ne geriau. Galiausiai vyriškiui ėmė kilti temperatūra.

REKLAMA

Po kaimynės laidotuvių - baisi žinia

Tomis dienomis, kai Stasys gulėjo ligoninėje, mirė Radžiūnų kaimynė. Aldona Radžiūnienė kalbėdamasi su vyru telefonu sutarė, kad atvažiuos jo aplankyti iškart po kaimynės laidotuvių. Kaip tik tą dieną Stasiui planavo daryti pakartotinį skrandžio tyrimą ir, jei viskas gerai, kitą dieną išleisti į namus. Tačiau vos grįžusi iš kaimynės laidotuvių Aldona Radžiūnienė išgirdo skambant telefoną. Buvo pranešta, kad Stasys Radžiūnas - mirė! Nuo... infarkto! Girdi, buvo gaivinamas, daroma viskas, kas įmanoma, tačiau gyvybės išgelbėti nepavyko.

REKLAMA

Baisi naujiena namiškius šokiravo. Kaip tai galėjo būti - gydė skrandžio opą, o mirė nuo širdies infarkto? Be to, ligoninėje prižiūrint medikams, kur infarkto ištiktą ligonį galima iškart pradėti reanimuoti? Pasirodo, Stasiui mirtį galėjo pagreitinti būtent pakartotinis skrandžio tyrimas - per jį ligonio būklė staiga tapo kritinė, ir į palatą jis jau nebuvo sugrąžintas...

Atlikus medicininį tyrimą paaiškėjo, kad Stasiui Radžiūnui nebuvo jokios skrandžio opos - tik sustreikavo širdis (mirties priežastis - širdies arterijų aterosklerozė). Ligoniui buvo reikalinga neatidėliotina širdies operacija, nors iki tol jis, pasak A. Radžiūnienės, širdimi nesiskundė, nevartojo jokių širdies darbą gerinančių vaistų, apskritai nebuvo gulėjęs ligoninėje!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Medikų komisija kolegų aplaidumo neįžvelgė?

Korespondentės paprašytas pakomentuoti buvusio ligonio Stasio Radžiūno mirties atvejį, Kauno antrosios klinikinės ligoninės vyr. gydytojas Tautvydas Jankauskas sakė, jog minėto ligonio mirties atvejis buvęs aptartas patanatominėje konferencijoje, savo išvadas pateikė ir ligoninės administracijos sudarytas auditas. Išvados? Liga, kuria sirgo S. Radžiūnas - netipinė, todėl, anot vyr. gydytojo, ateityje reikėtų atlikti papildomus tyrimus, kad "tokių atvejų pasitaikytų kuo mažiau". Akivaizdu, kad ligoninės Vidaus ligų skyriaus palatos gydytoja Irena Grinienė ligonį gydė ne nuo tos ligos, tačiau nei jai, nei skyriaus vedėjui nebuvo pareikštos kokios nors nuobaudos ar įspėjimai.

REKLAMA

- Aišku, įvyko nemalonus nesusipratimas, - toliau dėstė ligoninės vyr. gydytojas. - Artimiesiems tai didelė bėda, bet mes, medikai, kasdien tokį darbą dirbdami, į mirtį žiūrime šiek tiek kitaip... Tai buvo neišvengiama.

Vyr. gydytojo teigimu, poliklinikoje atlikti tyrimai ligoninėje nekartojami, kad ir kaip būtų apmaudu, apylinkės gydytoja L. Žemulaitienė nebuvo paskyrusi S. Radžiūnui padaryti širdies elektrokardiogramą. Pasak šios gydytojos, ligonį varginusius pasikeitusius skausmus stacionare turėjo išdiferencijuoti, tačiau to, kaip jau aišku, nebuvo padaryta. Kita vertus, poliklinikos gydytojos parašyta diagnozė (kaip šiuo atveju ir nutiko!) gali būti neteisinga. Nejaugi atsakingai į savo darbą žiūrintis stacionaro gydytojas neturėtų ligonį tirti iš naujo, prašyti tyrimus pakartoti, skirti papildomus, tik stacionaruose galimus atlikti tyrimus?

REKLAMA

Prokuratūroje - baudžiamoji byla

Aldona Radžiūnienė kreipėsi į Kauno miesto apylinkės prokuratūrą ir paprašė ištirti, ar jos vyrą netinkamai gydžiusių medikų veiksmuose nėra nusikalstamo aplaidumo faktų. Buvo paskirta deontologinė ekspertizė (tirianti medikų pareigas ir elgesio normas bei medicininę etiką). Per tyrimą buvo patvirtinta, jog Šilainių poliklinikos Aleksoto skyriaus ir Kauno antrosios klinikinės ligoninės gydytojai savo pareigas atliko netinkamai. Tuo remdamasis, miesto apylinkės prokuratūros prokuroras A. Kriščiūnas iškėlė baudžiamąją bylą. Per parengtinį tyrimą bus išsiaiškinta visų su ligonio S. Radžiūno gydymu susijusių gydytojų netinkami veiksmai ir kaltės dydis, atitinkamai bus pareikšti ir kaltinimai. Na, o paskutinį žodį tars teismas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų