• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paslaptingą ir spėliojimų dėl gyvybės egzistavimo apipintą Marsą jau tyrinėja žemiečių (jei būsime tikslesni - amerikiečių) kūrinys “Spirit”. Kokia ta raudonoji planeta? “Omni Laiko” skaitytojams siūlome fotoreportažą iš įvykių vietos.

REKLAMA
REKLAMA

Marso zondo roboto "Spirit" vaizdas, užfiksuotas priekine fotokamera. "Spirit" ką tik pavažiavo atbulas 25 centimetrus ir pasisuko 45 laipsnių kampu. Kad galėtų nuvažiuoti nuo platformos, jam dar reikės pasisukti 115 laipsnių. Beje, šis vaizdas puikiai atitinka laboratorijoje modeliuotą tokio manevro vaizdą.

REKLAMA

Marso paviršius, nufotografuotas iš roboto "Spirit", tolstančio nuo nusileidimo aparato platformos - matyti aiškios roboto ratų paliktos vėžės.

Marso paviršius, nufotografuotas iš roboto "Spirit", nuvažiavusio nuo nusileidimo aparato platformos. Ketvirtadienį, sausio 15 d., robotas jau važiavo Marso gruntu ir sustojo maždaug už metro nuo platformos. Po to panoramine kamera jam liko surasti Saulę ir nukreipti anteną tiksliai Žemės kryptimi.

REKLAMA
REKLAMA

Panoraminis vaizdas sumontuotas iš nuotraukų, darytų skirtingomis sąlygomis. Dulkina Marso atmosfera prastesnėmis apšvietimo sąlygomis mozaikos dešinėje rodo blyškesnį vaizdą. Kairėje nuotraukos pusėje - vaizdas užfiksuotas skaidresnį Marso rytą, dešinėje - blausesnę dieną.

Panoraminis vaizdas sumontuotas iš 225 nuotraukų, darytų panoramine kamera. Į mozaiką montuotos nuotraukos buvo filtruojamos Kornelio universitete per tris skirtingus filtrus.

EPA-ELTA nuotr.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų