Akcizui elektros energijai Lietuva prašys pereinamojo laikotarpio iki 2010 metų, todėl artimiausius kelerius metus Lietuvoje akcizas elektrai nebus taikomas, teigia Finansų ministerija.

Pagal ministerijos parengtus Akcizų įstatymo pakeitimus ir papildymus, gyventojams tiekiama energija apmokestinama nebus, o verslo reikmėms naudojamai - numatyta lengvata.

Akcizų įstatymas keičiamas vykdant Lietuvos įsipareigojimus iki 2004 m. gegužės 1 d. suderinti veikiančius teisės aktus su ES direktyvomis. Nuo 2004 m. sausio 1 d. įsigaliosianti naujausia ES direktyva dėl energijos produktų ir elektros apmokestinimo restruktūrizavimo išplėtė akcizų objektą elektros energija, orimulsija, akmens anglimi, koksu, lignitu.

Pasak Finansų ministerijos Mokesčių departamento direktorės Ingridos Šimonytės, Lietuva iš anksto informavo Tarybą, kad dėl šių produktų prašys pereinamojo laikotarpio. Todėl įstatymo projekte numatyta, kad akmens anglies, kokso, lignito apmokestinimas akcizu įsigaliotų nuo 2007 m., elektros energijos - nuo 2010 m., o orimulsijos - nuo 2016 m.

"Tačiau gyventojams parduodami minėti produktai net ir po pereinamojo laikotarpio akcizu apmokestinami nebus, o verslo reikmėms naudojamiems bus taikomas 50 procentų mažesnis tarifas. Be to, siūlome netaikyti akcizo elektros energijai, jeigu išlaidos jai viršija pusę gaminamo produkto savikainos", - teigia I. Šimonytė.

REKLAMA

Ji pabrėžia, kad kol kas gerokai per anksti svarstyti ir įstatymo pakeitimo projekte nurodytus šių produktų akcizų tarifus.

"Projekte įrašyti tokie minimalūs akcizo tarifai, kokie nustatyti ES direktyvoje", - sako Mokesčių departamento direktorė.

Finansų ministerija primena, kad iki 2002 m. liepos 1 d. elektros energija Lietuvoje buvo apmokestinama akcizu - 1 proc. apmokestinamosios vertės, o per metus valstybės biudžetas iš to gaudavo apie 12 mln. litų įplaukų. Reformavus akcizo mokesčio bazę, jau antri metai akcizas elektros energijai netaikomas.

Su ES teise visiškai suderintame Akcizų įstatymo projekte nuo akcizų už elektros energiją taip pat siūloma visiškai atleisti elektros energijos gamybai naudojamą energiją, gamtinės, hidraulinės kilmės elektros energiją, asmenis, turinčius mokesčio administratoriaus leidimą įsigyti elektros energiją be akcizo, ir kt.

Taip pat numatomos akcizų lengvatos dyzeliniams degalams, skirtiems naudoti žemės ūkyje, tvenkinių ir kitų vidaus vandenų žuvininkystėje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų