Kuo blogiau, liūdniau gyvenam, tuo daugiau žmonių išsigelbėjimo ir paguodos ieško astrologų, burtininkų, parapsichologų, šamanų ir visokių kitokių išsigelbėjimą siūlančių žmonių glėbyje. Burtai, pranašystės ir horoskopai taip užvaldė mūsų gyvenimą, kad sunegalavus ar atsitikus nelaimei pirmiausia pagalbos kreipiamės būtent į juos.

O kaipgi jais netikėti, kai beveik kiekviename laikraštyje, žurnale mirgėte mirga jų patarimų visais gyvenimo atvejais. Televizijos irgi nesnaudžia: pradedant rytine laida „Labas rytas“, „Šeštadienio rytas“, „Nuo... iki“, „Kelionė su žvaigžde“ – visur patarimus dalija daugiau ar mažiau žinomi astrologai, burtininkai. Dar visai neseniai visi šie geresnio gyvenimo patarėjai tenkindavosi tik trumpais pasirodymais laidose, bet prieš gerus metus BTV nusprendė plačiajai visuomenei iš arčiau parodyti įvairius „stebukladarius“ laidoje „Iliuzija ir tikrovė“. Ar norinčių dalyvauti laidoje pristigo, ar pasibaigė burtininkai ir parapsichologai, o gal kažkas iš televizijos susiprotėjo, kad televizija ne būrimo salonas, ir laidos neliko. Bet neilgai.

Iš karto po Naujųjų su trenksmu TV3 eteryje startavęs naujas savaitinis prodiuserinės kompanijos „Just.tv“, kuri rengia „Nomedą“, „TV pagalbą“, „Labirintus“, projektas – pokalbių laida su hipnozės elementais „Sugrįžimas“ neapšilęs kojų ekrane ruošiasi išnykti. Hipnozės gerbėjai vasario 23 dieną paskutinį kartą galės pasidžiaugti „gelbėtoja“ Aušra Kilkuviene ir psichiatru Anzelmu Vaičiu.

REKLAMA

Laidos „Sugrįžimas“ prodiuseris Justinas Milušauskas tvirtino, kad tai visiškai naujas TV projektas, neturintis analogų ne tik Baltijos šalyse, o ir visoje Rytų Europoje. Jo kūrėjai domėsis hipnoze ir kartu su žiūrovais bandys pažvelgti ten, kur dar nebandė žvelgti nė viena laida – į žmogaus pasąmonę ir į prisiminimus. Pasak laidos kūrėjų, šis projektas eterio šviesos laukė beveik penkerius metus, mat ilgai nepavyko rasti pagrindinio laidos herojaus – hipnoterapeuto.

Pagaliau jis buvo rastas. Padėti nugalėti įvairias laidos dalyvių baimes sutiko Jurbarko rajono politiniame gyvenime dalyvaujantis VšĮ Jurbarko psichikos sveikatos centro direktorius psichiatras Anzelmas Vančys. Ne vienus metus hipnozę praktikuojantis gydytojas „Omni.lt“ prisipažino, kad sutikdamas dalyvauti laidoje jis pats turėjo nugalėti televizinę baimę. Darbas televizijoje jį sužavėjo, tai buvo lyg kvalifikacijos kėlimas, praktiniai darbai kuriuos matė ir vertino visa Lietuva. Į „Omni.lt“ klausimą, kodėl jis sutiko dalyvauti tokiame gan rizikingame projekte, hipnoterpeutas teigė, kad jis ne Kašpirovskis, kuris prieš keliasdešimt metų prie televizoriaus sutraukdavo milijonus žmonių visoje tuometinėje Sovietų Sąjungoje su pilnais kibirais vandens tikindamas, kad po laidos vanduo taps stebuklingai gydančiu visas ligas. Pasak pono Anzelmo, Kašpirovskis per televiziją gydė žmones ir jiems padarė daug žalos, o jis tik rodė žmonėms pavyzdį, kaip galima gydyti įvairias žmogų kamuojančias baimes.

TV3 televizija iš anksto planavo, kad „Sugrįžimas“ pajėgs uždengti konkurentų tuo pačiu metu rodomą „Nepriklausomų paieškų tarnybą“ per LNK. Sugebės atimti žiūrovą iš LTV laidos „Arti toli“ ir, žinoma, iš BTV „Uždraustos zonos“.

Pasakyti, kodėl laida pretenduoja tapti viena greičiausiai iš eterio pasitraukusių, gan sudėtinga. Ir vargu ar vien tik vidutiniai reitingai čia kalti. Laida rodoma kiekvieną ketvirtadienį „prime time“ laiku, 19 valandų 10 minučių. Tuo metu prie žydrųjų ekranų po sočios vakarienės susirenka didžiausias skaičius žiūrovų. Vidutiniškai kiekvieną „Sugrįžimo“ laidą stebėdavo 8-9 proc. žiūrovų. Didžiausi hipnozės ir baimių gerbėjai pasirodė vyresni nei penkiasdešimtmečiai, jų žiūrėdavo nuo 8 iki 13,6 proc., dalis Palmiros Galkontaitės ir Egidijau Knispelio gerbėjų iš LNK tikrai perėjo į TV3. Nedaug atsiliko ir 15-50 metų žiūrovai, jų svyravo nuo 6,2 iki 10,5 proc. Visai įdomi laida pasirodė ir vaikams nuo 4 iki 14 metų, jų stebėti, kaip galima greitai užmigti, kaip vaikščioti ant šukių susirinkdavo nuo 7,1 iki 9,5 proc. Laidos vedėja Aušra Kilkuvienė negalėjo atsidžiaugti, kad po laidų sulaukdavo be galo daug žiūrovų skambučių: – kasdien beveik poros šimtų – vos per kelias dienas „Sugrįžimas“ išstūmė iš populiariausiųjų penketuko viršūnės net tokias iki šiol populiariausias skambintojų laidas kaip „TV pagalba”, „Nomeda”, „Kitoks gyvenimas” ir „Moterų laimė”. Atrodo viskas lyg ir gerai, bet..

REKLAMA

Kad ir kaip stengėsi laidos kūrėjai, bet laida nepatekdavo net į žiūrimiausių laidų trisdešimtuką. Ne vienas žiūrovas laidoje pažymėjo, kad daug kas laidoje yra surežisuota. Sukuriami baimių apsėsti dalyviai, kai kas net pastebėjo kitose laidose dalyvaujančius etatinius dalyvius, ir šviesoje prie daugybės kamerų bei žmonių – hipnotizuojami. Po hipnozės seanso – stebuklas – vienas nebebijo gyvačių, kitas vorų.

Pasak hipnozės specialistų, paprastai hipnozė vyksta gan ramioje aplinkoje: prietema, tyla arba rami muzika ir, žinoma, be pašalinių akių ir ausų. Laidos dalyvis Anzelmas Vaičys „Omni.lt“ patvirtino, kad nebuvo jokios režisūros ar vaidybos ir visi laidų dalyviai buvo užhipnotizuoti ir šiek tiek nugalėjo savo baimes. Ir jei dar kartą kas pasiūlytų dalyvauti panašiame projekte, jis sutiktų. Iš kolegų jis garsiai nesulaukė kokių nors priekaištų, o ir kokios nors įtakos ar pasikeitimų pagrindiniame jo darbe - Jurbarko psichikos sveikatos centre neįvyko. Tiesa, pasidžiaugė, kad po laidų kelis kartus padaugėjo jam darbo, labai daug skambučių su prašymais padėti išspręsti savas problemas hipnozės pagalba. Nors TV3 koridoriuose kalbama, kad po trumpo debiuto televizijoje, ponui Anzelmui teko atsisveikinti su direktoriaus kėde Jurbarke, mat kolegos nemanė, kad hipnozės seansui tinkamiausia vieta yra televizijos studija.

Gražuolė gelbėtoja Aušra Kilkuvienė šioje laidoje atliko gražios moters vaidmenį. Graži moteris, ir tiek. Jau geriau ji būtų likusi gelbėtoja ir puošusi „TV pagalbą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų