Nauji mobilieji telefonai ir kišeniniai kompiuteriai primena šveicariškus peiliukus: gamintojai stengiasi į juos sukimšti kuo daugiau funkcijų “kiekvienam gyvenimo atvejui”. Tuo tarpu “PocketMail” kišeninukas suka priešinga kryptimi. Jis turi tik vieną, bet aštrią ir tvirtą geležtę - elektroninį paštą.
JAV bendrovės “PocketMail Group” (http://www.pocketmail.com) mobilus elektroninio pašto įrenginys “PocketMail” naudojasi šiuolaikinių komunikacijų palikta niša. Nepaisant žvalių žiniasklaidos pranešimų apie sparčiai gausėjančias bevielio interneto (viešųjų WLAN) salas, išplėtotas tarptinklinio GPRS ryšio paslaugas, tikrovėje neretai tenka pavargti beieškant skaitmeninės civilizacijos. Atvykę į kitą šalį galite sužinoti, kad viešbutyje nėra nei bevielio, nei laidinio tinklo, vietinio operatoriaus GPRS paslaugos jums neprieinamos, prisijungti per WAP nepavyksta, o artimiausia inteneto kavinė - neaišku kur. O jei apsistojote ne mieste, nes jūsų kelionės tikslas - aktyvus poilsis, kopdami į kalnus ar leidęsi į žygį apie elektroninį paštą kelioms savaitėms apskritai galite pamiršti. Namuose tokia įprasta pašto dėžutės patikrinimo procedūra keliaujant pavirsta kartais sunkiai įveikiama ar iš viso neišprendžiama problema.
99 JAV dolerius kainuojantis “PocketMail” praverčia ten, kur šveicariško peiliuko įmantrybių paprasčiausiai nėra kur panaudoti: pasak gamintojų, jis leidžia tikrinti elektroninį paštą visame pasaulyje - visur, kur tik veikia fiksuoto ryšio telefono linijos: viešbučio numeryje, kempinge, degalinėje ar tiesiog gatvėje, pasinaudojus bet kuriuo taksofonu. Nukėlus telefono ragelį ir surinkus prisijungimo prie “PocketMail” paslaugos telefono numerį (iš bet kurios pasaulio šalies galima skambinti nemokamais JAV, Kanados bei Australijos bei 12 Europos šalių vietiniais numeriais) reikia tiesiog apversti “PocketMail” kišeninuką ir padėti ant jo telefono ragelį. Įrenginio korpusas pritaikytas bet kokio dydžio ir formos telefono rageliams - tai užtikrina slankiojantis “PocketMail” mikrofonas. Ryšys tarp kišeninuko ir telefono užmezgamas akustinės moduliacijos būdu.
232 gramus sveriantis 16x7,8x2,35 cm dydžio kompiuteriuko techninės ir funkcinės galimybės asketiškos: nespalvinis LCD ekranas, kuriame telpa 8 eilutės teksto (po 40 ženklų kiekvienoje), QWERTY klaviatūra, 1 MB vidinė atmintis. Jis turi adresų knygelę, atliktinų darbų tvarkaraštį, kalendorių, laikrodį ir žadintuvą, skaičiuotuvą bei programėlę pastaboms pasižymėti. Užtat elektroninio pašto funkcijų daugumai vartotojų tikrai turėtų pakakti: tai ir suderinamumas su POP3 ir IMAP4 pašto dėžutėmis, laiškų filtravimas pagal įvairius kriterijus siekiant apsisaugoti nuo šiukšlių, galimybė parsisiųsti tik laiškų antraštes, peržiūrėti prikabintus failus ir kt. Tiesa, yra ir apribojimų: maksimalus siunčiamo laiško dydis neturi viršyti 60 KB. Vartotojas negali siųsti nei nuotraukų, nei prie laiško kabinamų failų - vien tik paprasčiausius tekstinius pranešimus. Tai klasikinis “gryno” elektroninio pašto variantas, tiesa, “PocketMail” turi vieną išimtį - gali siųsti (bet ne priimti) faksogramas. Įdomu, kad Europos vartotojams pritaikytas “PocketMail”variantas suderinamas su 26 kalbomis, tarp jų ir estų - susirašinėti galima naudojant specifinius tų kalbų rašmenis.
Iš pažiūros patraukli galimybė keliautojams naudotis elektroniniu paštu praktiškai bet kurioje vietoje pasiėmus su savimi tik 280 litų kainuojantį “PocketMail” kišeninuką apkarsta dėl papildomo mokesčio už naudojimąsi šios paslaugos serveriu, į kurį nukreipiami visų registruotų vartotojų POP3, IMAP4 ir “AOL.com” pašto dėžučių laiškai. Priklausomai nuo pasirinkto naudojimosi paslaugomis laikotarpio mėnesinis mokestis prasideda nuo 9,95 JAV dol. Naudojimasis paslauga trumpiausiam laikui - 3 mėnesiams – kainuoja 49,95 dol. Tad laiškai, kuriuos turite galimybę siųsti iš taksofono kur nors pasaulio pakrašty, tikrai privalo būti vertingi.