• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonominiai didžiausios Šiaurės Amerikos istorijoje elektros tiekimo krizės nuostoliai, kaip spėjama, sieks daugiau negu 6 mlrd. JAV dolerių (5,34 mlrd. eurų), pirmadienį skelbė įtakingas verslo leidinys "Wall Street Journal".

REKLAMA
REKLAMA

Kelioms dienoms JAV šiaurės rytuose ir Kanadoje dingus elektrai, jo teigimu, labiausiai nukentėjo aviakompanijos, kurioms teko atšaukti apie tūkstantį reisų, ir automobilių pramonė.

REKLAMA

Nors elektros tiekimas pirmadienį normalizavosi, JAV ir Kanados valdžios institucijos bei energetikos įmonės toliau ragino piliečius neeikvoti elektros energijos be reikalo. Jų tvirtinimu, sistemos dar nėra visiškai stabilios. CNN televizijos duomenimis, pirmadienį elektrą pradėjo gaminti "Indiana Point 2" atominė elektrinė - pirmoji iš aštuonių JAV atominių elektrinių, kurios, dingus elektros tiekimui, saugumo sumetimais buvo kelias dienas išjungtos.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus keturioms dienoms nuo krizės pradžios, pirmadienį dar nebuvo iki galo aišku, kas dėl jos yra kaltas. Ekspertai iš pradžių pareiškė, kad elektra dingo, Ohajo valstijoje sugedus trims perkrautoms elektros perdavimo linijoms. Tačiau šios valstijos žinybos, anot laikraščio "Boston Globe", šį kaltinimą atmetė. Energetikos bendrovė "FirstEnergy", kuriai kartu su kita įmone priklauso linijos, susilaiko nuo komentarų ir laukia tolesnių tyrimo rezultatų. JAV spaudos teigimu, už krizę atsakingi asmenys ar bendrovės turi nusiteikti, jog sulauks reikalavimų dėl milijardinių kompensacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8 mln. gyventojų turinčiame Niujorke, anot jo mero Maiklo Blumbergo (Michael Bloomberg), pirmadienį, pirmą darbo dieną po elektros tiekimo atnaujinimo, viskas tekėjo įprasta vėže.

Ketvirtadienio vakarą JAV ir Kanadoje per tris minutes per savotišką grandininę reakciją automatiškai išsijungė daugiau kaip 20 elektrinių. Per 50 mln. vartotojų daugeliui valandų liko be elektros. Kompetentingos Kanados ir JAV žinybos iš pradžių dėl krizės kaltino viena kitą, kol abiejų valstybių lyderiai - prezidentas Džordžas V. Bušas (George W. Bush) ir ministras pirmininkas Žanas Kretjenas (Jean Chretien) sutarė sudaryti tarpvalstybinę darbo grupę, išanalizuosiančią plataus masto elektros dingimo priežastis ir parengsiančią rekomendacijas ateičiai.

dpa-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų