• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėja aukų vandenyje

Ugniagesių gelbėtojų duomenimis, karštomis vasaros dienomis labai padaugėjo skęstančiųjų. Vilniuje maudydamasis Baltupių rajone esančiame tvenkinyje nuskendo 12 metų berniukas. Prie tvenkinio poilsiavę žmonės matė, kad berniukas skęsta, tačiau nė vienas nesugebėjo jam padėti. Skenduolį ištraukė atvykę ugniagesių narai.

REKLAMA
REKLAMA

Šilutės rajone, Rusnėje, Pakalnės upėje kateris kliudė besimaudžiusį septyniolikmetį ir nuplaukė toliau. Mirtinai sužalotas nepilnametis nuskendo.

REKLAMA

Alytaus rajone Einorų ežere nuskendo 43 metų vyras. Manoma, kad neblaivus Einorų kaimo gyventojas bandė perplaukti nedidelį ežerą, bet pristigo jėgų.

Maudydamasis Baltųjų Lakajų ežere (Molėtų raj.) nuskendo 9 metų berniukas. Karštą popietę paežerė ir ežeras knibždėjo nuo vaikų ir paauglių, tad niekas nepastebėjo, kada dingo ant pripučiamo čiužinio vandenyje gulėjęs vaikas.

REKLAMA
REKLAMA

Toks nuskendusiųjų sąrašas būtų labai ilgas - šiemet jau nuskendo per 50 žmonių.

Siekdami išvengti daugiau tokių skaudžių nelaimių, ugniagesių gelbėtojai pataria, kaip elgtis prie vandens telkinių. Gyventojams patariama prie vandens nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų, nestovėti ir nežaisti ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Tai gali būti prieplaukos ar molo kraštas, tiltas, status krantas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nesimaudyti nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau pasirinkti paplūdimį arba vietą, kur maudosi daugiau žmonių ir kur budi gelbėtojai. Neplaukti už plūdurų net ir geriems plaukikams. Nesimaudyti iškart po valgio, išgėrus alkoholinių gėrimų. Persikaitinus saulėje, nešokti staiga į vandenį - prieš tai juo apsišlakstyti.

REKLAMA

Negalima plaukti į farvaterį arba artintis prie praplaukiančių laivų. Giliuose vandens telkiniuose pavojinga plaukioti ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų ar kitų priemonių. Ypač pavojinga išdykauti valtyje, vaikščioti joje, ją supti, nes valtis gali apvirsti.

REKLAMA

Pradėjus skęsti, reikia pasistengti įkvėpti kuo daugiau oro ir mėginti atkreipti į save dėmesį mojuojant rankomis. Pamačius skęstantį žmogų, reikia kuo skubiau iškviesti gelbėjimo tarnybas telefonu 112.

Jeigu įmanoma, reikia gelbėti skęstantįjį savo jėgomis - priplaukti prie jo valtimi ar vandens dviračiu. Galima paduoti medžio šaką, numesti neskęstantį daiktą - kamuolį ar čiužinį. Tačiau pareigūnai įspėja, kad jei po ranka nėra jokių gelbėjimui tinkančių priemonių, priplaukti prie skęstančiojo yra pavojinga - jis paskui save gali įtraukti net ir gerą plaukiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų